• rozwiń
  • WIG20 2187.81 -0.88%
  • WIG30 2485.63 -0.95%
  • WIG 57843.62 -1.03%
  • sWIG80 11629.03 +0.17%
  • mWIG40 3747.95 -1.62%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:38

Dostosuj

Prezes LOT-u stracił fotel

Prezes LOT-u stracił fotel
Foto: TVN24 Foto: Rzecznik LOT i były szef MSP o decyzji

Prezes PLL LOT Piotr Sienicki odwołany - dowiaduje się TVN CNBC Biznes. Zdaniem byłego ministra skarbu Wojciecha Jasińskiego, decyzja miała charakter polityczny.

Decyzja zapadła na posiedzeniu Rady Nadzorczej. Jak poinformował Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy spółki, Piotr Siennicki został odwołany na własną prośbę. Miał ją motywować względami osobistymi. Nowy prezes będzie wyłoniony w drodze konkursu, który ma zostać "niezwłocznie rozpisany". Do tego czasu obowiązki szefa PLL LOT przejmie Dariusz Nowak, jeden z członków Rady.

Oprócz Siennickiego Rada odwołała dwóch członków zarządu: Jerzego Adamskiego i Karolinę Stanisławską. Oni jednak nie odeszli na własną prośbę, ale Kądziołek nie chciał podać przyczyn decyzji. Sam Adamski pytany przez TVN CNBC Biznes powiedział, że nie zna powodów swojego odwołania.

Decyzja polityczna?
- Widocznie pan Siennicki nie widział siebie na tym stanowisku - tak prośbę byłego prezesa LOT ocenił były minister skarbu Wojciech Jasiński. - Widocznie stawiano mu jakieś warunki, których nie mógł zaakceptować - dodał. Zdaniem Jasińskiego, odwołanie wpisuje się w "ogólną atmosferę", w której odwołuje się wszystkich prezesów powołanych przez niego. Pytany czy decyzja jest bardziej polityczna niż biznesowa, Jasiński stwierdził, że "oczywiście, że tak". Jego zdaniem spółka ucierpi na odwołaniu.

Zaszkodził Centralwings?
W ostatnich dniach pojawiły się informacje na temat fatalnej sytuacji finansowej jednej ze spółek należących do LOT-u - taniego przewoźnika Centralwings, który zamknął ubiegły rok z ponad 70-milionową stratą. Nie wiadomo jednak, czy odwołania w zarządzie miały cokolwiek wspólnego z kondycją finansową Centralwings.

Na początku lutego nastąpiła zmiana na funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej PLL LOT.

prm/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane