• rozwiń
  • WIG20 2105.88 -0.20%
  • WIG30 2409.13 -0.26%
  • WIG 56121.78 -0.15%
  • sWIG80 11637.53 +0.40%
  • mWIG40 3765.22 -0.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

"Prezes giełdy nie jest od tego, by zajmować się produkcją filmu"

"Prezes giełdy nie jest od tego, by zajmować się produkcją filmu"
Foto: TVN 24 Foto: Mikołaj Budzanowski złożył doniesienie do CBA ws. "Klątwy Faraona"

- Prezes giełdy nie jest od tego, by zajmować się produkcją filmu, ale rozwijaniem giełdy - w ten sposób minister skarbu Mikołaj Budzanowski komentuje zawieszenie w obowiązkach prezesa Giełdy Papierów Wartościowych, Ludwika Sobolewskiego. W środę szef resortu złożył do CBA doniesienie ws. finansowania filmu, w który zaangażowana była partnerka Sobolewskiego.

Chodzi o film "Klątwa faraona", w którym zagrać miała partnerka prezesa giełdy - Anna Szarek. Sobolewski miał zwrócić się o sfinansowanie filmu do spółek notowanych na GPW. Niejasne jest, czy robił to jako prezes giełdy, czy osoba prywatna.Szef Giełdy Papierów Wartościowych jest oburzony stawianymi mu zarzutami i zawieszeniem go w obowiązakch przez Radę Giełdy. Nie uważa, by działał niezgodnie z prawem, a zawieszenie go uważa za haniebne.

Co jest "haniebne"?

- Słowo "haniebne" to bym użył do raczej zupełnie odwrotnej sytuacji, kiedy wykorzystuje się autorytet giełdy do tego, by pozyskiwać pieniądze na zupełnie komercyjny film, który nie jest związany z funkcjonowaniem Giełdy Papierów Wartościowych - skomentował ostro w czwartek Budzanowski.

Powiedział, że gdyby film dotyczyłby rynku kapitałowego, "nie miałaby nic przeciwko". - Prezes giełdy nie jest od tego, by zajmować się produkcją filmu, ale rozwijaniem giełdy - zaznaczył.

Ludwik Sobolewski był dziś gościem "Faktów po Faktach" w TVN24.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane