• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Prezes Fiata odchodzi

Prezes Fiata odchodzi
Foto: wikipedia.org/Dgtmedia-Simone Foto: Ustępujący szef Fiata Luca Cordero di Montezemolo

Prezes Fiata Luca Cordero di Montezemolo ustępuje ze stanowiska, ale dalej pozostanie prezesem Ferrari - podała włoska agencja ANSA. Zwolnione miejsce zajmie zaledwie 34-letni John Elkann - dotychczasowy wiceprezes i potomek rodziny Agnellich, założycieli i właścicieli koncernu. Dymisję Montezemolo ogłoszono na dzień przed prezentacją strategicznych planów koncernu na najbliższe lata.

Po południu zostanie ogłoszony oficjalny komunikat o tej decyzji. Potwierdził ją już sam 62-letni Montezemolo oświadczając, że przekazanie sterów w ręce Elkanna zamyka "okres przejściowy" w koncernie.

Cordero di Montezemolo, przedstawiciel jednego z najsłynniejszych włoskich rodów arystokratycznych, objął stanowisko prezesa Fiata w 2004 roku po śmierci Umberto Agnellego, który przejął kierownictwo po swym zmarłym bracie Giannim.

Przyszłość Fiata

W środę dyrektor generalny Fiata Sergio Marchionne przedstawi w Turynie plan strategiczny koncernu na 5 najbliższych lat. Wcześniej media podawały nieoficjalnie, że plan ten przewiduje wzrost produkcji aut we Włoszech z 600 do 900 tysięcy rocznie oraz inwestycje w wysokości 8 miliardów euro, z czego trzy czwarte we włoskich zakładach.

Poza tym według tego projektu produkcja pandy - modelu symbolizującego odrodzenie firmy - miałaby zostać przeniesiona z Polski do Włoch. Do Polski trafiłaby zaś produkcja lancii ypsylon, którą teraz wytwarza fabryka na Sycylii, przeznaczona do likwidacji do końca przyszłego roku.

jak/tr/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane