• rozwiń

Prezes Eurolotu zrezygnował

Prezes Eurolotu zrezygnował
Foto: Jakub Nanowski/EPGD Spotters Foto: Konkurs na prezesa firmy zostanie ogłoszony w lutym tego roku

Prezes Eurolotu Mariusz Dąbrowski zrezygnował ze stanowiska. Do czasu rostrzygnięcia konkursu spółką kierować będzie wiceprezes Bartłomiej Matusewicz.

Rada Nadzorcza poinformowała w środę, że prezes Dąbrowski złożył rezygnację z przyczyn osobistych."Rada Nadzorcza Eurolot informuje, że w ramach ogłoszonego w zeszłym roku konkursu na nową kadencję zarządu spółki wyłonionych zostało dwóch członków zarządu Eurolot. Panu Bartłomiejowi Matusewiczowi została powierzona funkcja wiceprezesa zarządu ds. operacyjno-technicznych, zaś panu Mariuszowi Rędaszce - wiceprezesa zarządu ds. finansowych" - informuje komunikat Rady.

Jednocześnie Rada podjęła decyzję o ponownym rozpisaniu konkursu na prezesa zarządu. Dokumenty mogą być składane przez kandydatów w siedzibie spółki do 3 lutego 2014 roku.

Spółka ze stratami

Działający od 1996 roku Eurolot jest spółką Skarbu Państwa. Linia na początku swojej działalności wykonywała jedynie rejsy dla PLL LOT, a od lipca 2011 roku prowadzi własne operacje lotnicze między głównymi regionalnymi portami lotniczymi w Polsce. Od 2012 roku przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenia z Polski do Chorwacji, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Włoch i Francji.

W listopadzie ub.r. prezes Dąbrowski informował, że Eurolot po dziewięciu miesiącach 2013 roku ma 9,7 mln zł straty z działalności podstawowej, czyli przewozu pasażerów. W analogicznym okresie 2012 r. strata sięgnęła 31,2 mln zł.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane