• rozwiń

Prezes Centralwings odwołany

Prezes Centralwings odwołany
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: 0506CENTRAL2.com.avi

Należące do PLL LOT tanie linie lotnicze Centralwings bez prezesa - informuje TVN CNBC Biznes. Kierujący dotychczas spółką Waldemar Królikowski został odwołany ze stanowiska przez Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników. Oficjalny powód to restrukturyzacja spółki.

Jak podano w komunikacie, od kilku tygodni prowadzone są intensywne prace nad stworzeniem takiego modelu biznesowego , który pozwoli osiągnąć rentowność przy jednoczesnym wykorzystaniu zasobów Centralwings. "Naturalną częścią tych zmian są zmiany personalne na kluczowych stanowiskach w spółce" - czytamy.

Do czasu wyboru nowego prezesa, spółka będzie reprezentowana przez dwóch członków zarządu - Marcina Oblickiego i Radosława Leszczyńskiego. Rzecznik PLL LOT Wojciech Kądziołka nie chciał określić kiedy zostanie wybrany nowy prezes.

W marcu br. Zarząd PLL LOT zdecydował o wzmocnieniu rady nadzorczej Centralwings specjalistami, których głównym zadaniem jest wsparcie spółki w okresie restrukturyzacji. Na przewodniczącego rady nadzorczej powołany został wówczas Konrad Tyrajski, członek zarządu PLL LOT ds. finansowo ekonomicznych. Dokonano wówczas również zmian w składzie zarządu Centralwings, powołując dwóch wiceprezesów.

Pasażerowie się skarżą

Centralwings ma ostatnio spore kłopoty z rentownością. Klienci dodali by do tego zapewne także problemy z licznymi odwoływanymi i opóźnianymi lotami. Na platformie Kontakt TVN24 nasi internauci często skarżą się na problemy z Centralwings. Tak było np. w kwietniu, gdy lecący z Warszawy do Edynburga Boeing ze 118 osobami na pokładzie lądował awaryjnie na Okęciu. Przyczyną była prawdopodobnie awaria we wskazaniach jednego z urządzeń pokładowych. (CZYTAJ WIĘCEJ)

Z kolei w maju polscy pasażerowie czekali wiele godzin na samolot Centralwings na lotnisku w Atenach. Powodem była zmiana w rozkładzie, którą wprowadził przewoźnik. (CZYTAJ WIĘCEJ)

W ostatnią środę zepsuł się zaś kolejny samolot należący do linii. Awaria spowodowało ponad 24-godzinne opóźnienie startu z lotniska na Krecie. Powodem był brak części, potrzebnej do naprawy samolotu, którą sprowadzić trzeba było z Polski.(CZYTAJ WIĘCEJ)

bgr/sk

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane