• rozwiń
  • WIG20 2159.87 +0.18%
  • WIG30 2446.68 +0.19%
  • WIG 56966.78 +0.12%
  • sWIG80 11464.73 -0.21%
  • mWIG40 3648.20 +0.10%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:09

Dostosuj

Prezes banku: przestańmy oszukiwać ludzi!

Prezes banku: przestańmy oszukiwać ludzi!
Foto: TVN24 Foto: Prezes ING BSK apeluje do konkurentów

- Banki zamiast informować, wprowadzają klientów w błąd. Wzywam: dość manipulowania - apeluje do swoich kolegów z branży Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego.

Na łamach "Pulsu Biznesu" Bartkiewicz, nie zostawia suchej nitki na bankowej braci. - Dzisiaj wiadomości, które przekazujemy klientowi, my, jako sektor bankowy, są często źle sformułowane. Banki nie informują, a wprowadzają w błąd. Dlatego mówię, dość manipulowania klientami. Dość. Wystarczy - mówi.

Haczyki i brak przejrzystości

Główny zarzut dotyczy manipulowania reklamą. - Teoretycznie mamy jasny przekaz: lokata terminowa do 7 czy do 8 proc. Klient nie widzi gwiazdek. Dopiero potem, czytając regulamin, dowiaduje się, że oferta, owszem jest ważna, ale do pierwszych 3 tys. zł. Tak się nie robi - przekonuje w rozmowie z "PB". Szef ING BSK uważa, że banki konkurują w najgorszy z możliwych sposobów: brakiem przejrzystości oferty, spisanej w taki sposób, żeby klient nie połapał się, gdzie są ukryte haczyki.

Zdaniem Bartkiewicza, wszystkie stopy procentowe prezentowane w reklamach powinny pokazywać rzeczywisty, pełny koszt i być prezentowane w jednolitym standardzie, czyli w przeliczeniu na stawkę roczną.

Podcinanie gałęzi

Dlaczego Bartkiewicz zdecydował się na wypowiedzenie cierpkich słów pod adresem własnej branży? Z dwóch powodów: po pierwsze, uważa, że banki podcinają gałąź, na której siedzą, bo jednym ze skutków dezinformacji jest systematyczny spadek zaufania do sektora bankowego. Po drugie: nie chce być wrzucany do jednego worka z postępującą nieetycznie konkurencją - pisze "PB".

bgr ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane