• rozwiń
  • WIG20 2316.09 -0.23%
  • WIG30 2657.43 -0.32%
  • WIG 60191.34 -0.30%
  • sWIG80 11921.67 +0.14%
  • mWIG40 4052.64 -0.47%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:40

Dostosuj

Premier też nie oddał 1 proc. z podatku

Premier też nie oddał 1 proc. z podatku
Foto: TVN24 Foto: Nie trzeba dużo - wystarczy jeden procent z podatku

Pieniądze od podatników ratują fundacje dobroczynne, zwłaszcza te małe. Potrzeby takich organizacji są ogromne, a hojność Polaków znikoma - pisze "Dziennik".

93 proc. Polaków nie oddaje jednego procenta z podatku na cele charytatywne. Przykład idzie z góry. Nie robi tego także premier Donald Tusk. Powód? Skomplikowane procedury. Najpierw trzeba odliczyć, ile to jeden procent z podatku, później wpłacić tę kwotę na konto fundacji, a następnie pomniejszyć o tę kwotę wysokość podatku w PIT. Od nowego roku ma być łatwiej. W nowym formularzu PIT znajdzie się rubryka w której będziemy mogli wskazać cel, na który Urząd Skarbowy przeleje nasze pieniądze.

Mimo, że nie jesteśmy zbyt hojni, to organizacje charytatywne mogły w tym roku liczyć na spory zastrzyk pieniędzy. Z naszych podatków dostały 102 mln zł. Wśród darczyńców znaleźli się m.in. prezydent Lech Kaczyński, który wsparł jednym procentem z podatku Fundację Dzieci "Zdążyć z pomocą", minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak - Caritas, a wicepremier Waldemar Pawlak - Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Autorka tego tekstu przekazała swój jeden procent z podatku na rzecz tyskiego hospicjum.

mpj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane