• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Premier przyjął rezygnację prezesa URE

Premier przyjął rezygnację prezesa URE
Foto: sxc.hu Foto: Urzędem pokieruje dotychczasowy wiceprezes Maciej Bando

Premier Donald Tusk przyjął w piątek rezygnację ze stanowiska prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Marka Woszczyka. Do czasu powołania nowego prezesa Urzędem pokieruje dotychczasowy wiceprezes Maciej Bando.

Na stanowisko prezesa URE ogłoszony będzie konkurs. Kadencja szefa Urzędu trwa pięć lat.

Marek Woszczyk był prezesem URE od czerwca 2011 r. , wcześniej od 2007 roku był jego wiceprezesem, a od grudnia 2010 pełnił ponadto obowiązki prezesa.

Według nieoficjalnych doniesień medialnych, Woszczyk miałby ubiegać się o stanowisko prezesa PGE w konkursie rozpisanym po rezygnacji Krzysztofa Kiliana.

Prezes od paliw i energii

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki jest centralnym organem administracji rządowej powołanym na mocy ustawy Prawo energetyczne, do realizacji zadań z zakresu regulacji gospodarki paliwami i energią oraz promowania konkurencji.

Kompetencje Prezesa URE obejmują m.in. udzielanie i cofanie koncesji oraz zatwierdzanie i kontrolowanie stosowania taryf dla paliw gazowych, energii elektrycznej i ciepła, uzgadnianie projektów planów rozwoju przedsiębiorstw energetycznych, wyznaczanie operatorów systemu przesyłowego, systemu dystrybucyjnego, magazynowania i skraplania gazu ziemnego, kontrolowanie wypełniania przez właściciela sieci przesyłowej oraz operatora systemu przesyłowego gazowego obowiązków, kontrolowanie standardów jakościowych obsługi odbiorców oraz kontrolowanie na wniosek odbiorcy dotrzymania parametrów jakościowych paliw gazowych i energii elektrycznej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane