• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Premier powołał dwóch wiceprezesów UOKiK

Premier powołał dwóch wiceprezesów UOKiK
Foto: TVN 24 Foto: W odpowiedzi na ogłoszenia o naborze na stanowiska wiceprezesa nadesłano dziewięć aplikacji

Premier Donald Tusk powołał Bernadetę Kasztelan-Świetlik i Dorotę Karczewską na stanowiska wiceprezesów UOKiK. Obie obejmą stanowiska 11 czerwca br. 

Wiceprezesi Urzędu powoływani są przez szefa rządu na wniosek prezesa UOKiK, a wyłaniani na drodze konkursu. W odpowiedzi na ogłoszenia o naborze na te stanowiska nadesłano dziewięć aplikacji z czego trzy nie spełniły wymogów formalnych. W rozmowach kwalifikacyjnych wzięło udział sześciu kandydatów. Zespół powołany do przeprowadzenia naborów przedstawił Prezesowi UOKiK kandydatury dwóch osób, które osiągnęły najwyższe wyniki.

Kim są nowe zastępczynie prezesa?

Bernadeta Kasztelan-Świetlik jest prawnikiem specjalizującym się w prawie konkurencji. Od 2001 roku była radcą prawnym w Kancelarii Prawnej Gessel, Koziorowski Sp. Kom. Wcześniej pełniła funkcję dyrektora działu prawnego UPC Polska.

W latach 1990-2000 pracowała w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, na stanowisku zastępcy dyrektora Delegatury UOKiK w Poznaniu, a następnie dyrektora Departamentu Infrastruktury. Członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Prawa Konkurencji w Warszawie. Nowa wiceprezes będzie odpowiadała za pion ochrony konkurencji, w tym fuzje i przejęcia.

Dorota Karczewska jest prawnikiem specjalizującym się w prawie ochrony konkurencji oraz konsumentów. Z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów związana jest od 16 lat. Od 2008 roku pełniła funkcję dyrektora Delegatury UOKiK w Bydgoszczy. Wcześniej jako radca prawny wielokrotnie reprezentowała Prezesa UOKiK w sprawach sądowych. Do kompetencji nowej wiceprezes będzie należało kształtowanie polityki ochrony interesów konsumentów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane