• rozwiń

Premier otwiera fabrykę telewizorów w Łysomicach

Premier otwiera fabrykę telewizorów w Łysomicach
Foto: TVN24 Foto: Premier Jarosław Kaczyński podczas otwarcia nowej fabryki Sharpa

Premier Jarosław Kaczyński mówi o nadziei na dalszy napływ do Polski inwestycji zagranicznych. Jak podkreśla, Polska jest zainteresowana przede wszystkim inwestycjami w zaawansowane technologie.

Premier uczestniczył w otwarciu fabryki Sharp Crystal Park na terenie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pod Toruniem. Jak zaznaczył, jest to uroczystość inauguracji "poważnej inwestycji, prowadzonej przez przewodzącą w swojej specjalności firmę". Zakład wytwarza telewizory LCD.

- Dzięki tym inwestycjom masz kraj już niedługo będzie na czele produkcji telewizorów w Europie - powiedział. Przypomniał, że dotychczas napłynęło do Polski 87 mld euro zagranicznych inwestycji, a Polska jest uznawana za czwarte państwo po względem inwestowania w wysokie technologie. Na takich inwestycjach, zdaniem premiera, najbardziej Polsce zależy.

Dlatego też Jarosława Kaczyńskiego ucieszył fakt, że nasz kraj zaczyna budzić coraz większe zainteresowanie tak dalekich i ważnych gospodarczo partnerów jak Japonia, a nie tylko krajów z naszego regionu czy USA.

Premier dodał, że zagraniczni inwestorzy powinni brać po uwagę prawo pracy i następujący w Polsce wzrost płac, gdyż Polacy mają możliwość szukania zatrudnienia na szerokim, europejskim rynku pracy.

Jarosław Kaczyński podziękował lokalnym władzom, że przy ich udziale tworzą się w Polsce miejsca, które przyciągają zagranicznych inwestorów.

Zakład Sharpa pod Toruniem jest największy w Polsce i drugi co do wielkości w Europie (po Hiszpanii). Decyzją rządu Łysomice stały się częścią pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na potrzeby inwestora przeznaczono 33-hektarowy teren w sołectwie Ostaszewo.

Sharp będzie tam produkować telewizory i ekrany ciekłokrystaliczne. Według marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego do 2010 roku ma tam powstać 10 tys. miejsc pracy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane