• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Premier nie wyklucza ponownego ukarania J&S

Premier nie wyklucza ponownego ukarania J&S
Foto: TVN24 Foto: J&S może jednak zapłacić karę

Jeśli kara nałożona na J&S była słuszna, to powinna zostać nałożona ponownie - uważa Donald Tusk. Zapewnił przy tym, że wierzy w tej sprawie Waldemarowi Pawlakowi i wie, że minister gospodarki jest osobiście zainteresowany jej wyjaśnieniem.

Premier powiedział w "Sygnałach dnia", że jeśli kara była "źle sformułowana prawnie", ale zasadna, to należy ją nałożyć na nowo. Tusk poinformował, że rozmawiał już o tym z wicepremierem Pawlakiem. Przypomniał także, że zapowiedź ponownego nałożenia kary sformułował publicznie szef Agencji Rezerw Materiałowych. - Będę pilnował, aby był w tym konsekwentny - dodał szef rządu.

Jeśli pojawi się jakakolwiek dwuznaczność, jakakolwiek sytuacja, która ociera się o podejrzenie, że może tutaj zajść mechanizm korupcyjny, to nie będę wyrozumiały

jenejes

W w połowie grudnia 2007 r. Waldemar Pawlak anulował spółce J&S Energy karę 461 mln 696 tys. zł nałożoną za zbyt małe zapasy paliw. Twierdził, że została nałożona nieprawidłowo

Tusk: Nie będę wyrozumiały dla korupcji
W studiu Polskiego Radia premier Tusk zapewnił, że prosił przedstawicieli resortów o szczególną czujność. - Premier chce, aby jego ministrowie zwracali szczególną uwagę na to "kto i dlaczego, jakie decyzje daje do podpisania". - Jeśli pojawi się jakakolwiek dwuznaczność, jakakolwiek sytuacja, która ociera się o podejrzenie, że może tutaj zajść mechanizm korupcyjny, to nie będę wyrozumiały - zapewnił.

prm/mlas

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane