• rozwiń

Premier gotowy zakładać się o polski wzrost

Premier gotowy zakładać się o polski wzrost
Foto: TVN24 Foto: Premier gotów do zakładów

- Mogę przyjmować zakłady, że Polska jeśli chodzi o drugi kwartał będzie na pewno w trójce najlepszych państw w Europie - powiedział premier Donald Tusk. Dane na temat wzrostu gospodarczego Polski w II kwartale 2011 r. GUS ma podać w przyszłym tygodniu. Według premiera wzrost wyniesie od 3,5 do czterech proc.

- Polska, jeśli chodzi o II kwartał, będzie na pewno w trójce najlepszych państw w Europie, na pewno to powód do satysfakcji i to już nie jest przypadek. Od pierwszych dni kryzysu, od pierwszego sygnału po upadku Lehman Brothers Polska z konsekwencją lokuje się w absolutnej czołówce państw UE jeśli chodzi o wzrost PKB i jest w czołówce w wymiarze globalnym - mówił na konferencji prasowej Tusk.

Skromność i duma

Podkreślał, że to wcale nie łagodzi wszystkich negatywnych skutków kryzysu, jeśli chodzi o odczucia zwykłego człowieka.
- Statystykami się nie nakarmimy - powiedział, dodając, że jednak nikt nie może kwestionować tego pozytywnego fenomenu polskiej gospodarki, "który potwierdza się każdego kwartału w ostatnich trzech latach, szczególnie w tym czasie najgorszego kryzysu".

Mówiąc o niektórych prognozach, mówiących o ponad 4-proc. wzroście szef rządu stwierdził, że nie wydaje mu się, by prognozy "przesadnie optymistyczne były uzasadnione".
- Są pojedynczy eksperci, którzy uważają, że ponad 4 proc. to już norma, a poniżej 4 proc. to katastrofa, w czasie gdy średnia UE oscyluje wokół zera - mówił Tusk.
- Wzrost PKB w Polsce w II kwartale br. powinien się zawrzeć między 3,5 a 4 proc. Każdy wynik w tym przedziale będzie dla mnie źródłem wielkiej satysfakcji - dodał.

W I kwartale br. wzrost PKB wyniósł 4,4 proc.

mkg//mat

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane