• rozwiń

Temat: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Premier: Do przyszłego roku ruszy budowa odcinka S6 między Szczecinem a Koszalinem

Premier: została podjęta decyzja o budowie trasy miedzy Szczecinem a Trójmiastem Odtwórz: Premier: została podjęta decyzja o budowie trasy miedzy Szczecinem a Trójmiastem
Foto: TVN24 Biznes i Świat, driving.ca/ Tomasz Sienicki CC-BY-SA 2.5 | Video: tvn24 Foto: Premier Donald Tusk zapowiedział zbudowanie trasy łączącej Szczecin z Trójmiastem | Video: Premier: została podjęta decyzja o budowie trasy miedzy Szczecinem a Trójmiastem

Premier Donald Tusk zapowiedział powstanie nowoczesnej trasy S6 łączącej Szczecin z Trójmiastem. - Podjęliśmy decyzję, że droga, która ma połączyć w finale Szczecin z Trójmiastem, będzie budowana. Budowę odcinka podstawowego między Szczecinem a Koszalinem rozpoczniemy do roku 2015. To jest już ostateczna decyzja, którą przekazała mi pani wicepremier Bieńkowska - zapowiedział.

W zeszłym tygodniu wicepremier oraz minister infrastruktury i rozwoju Elżbieta Bieńkowska zapowiedziała, że ukończenie całej drogi S6 jest planowana do 2020 roku. - Sukcesywnie będziemy te odcinki po kolei uruchamiać. Na razie zaczniemy od odcinka Szczecin-Koszalin, potem zostają dwa pozostałe Koszalin-Słupsk i Słupsk-Gdańsk - mówiła wicepremier.

Podjęliśmy decyzję, że droga, która ma połączyć w finale Szczecin z Trójmiastem, będzie budowana. Budowę odcinka podstawowego między Szczecinem a Koszalinem rozpoczniemy do roku 2015

Donald Tusk, premier

Tusk poinformował też, że negocjacje z Niemcami w sprawie "odzyskania możliwości żeglugowych na Odrze" zakończyły się w grudniu 2013 roku" decyzją o finansowaniu tego projektu". - Na najbliższym posiedzeniu rządu zakończone zostaną negocjacje i spory, pomiędzy różnymi ministerstwami, przede wszystkim ministrem finansów - mówił premier.

Zachód i północ Polski wymagają wsparcia

Premier podkreślił, że ziemie zachodnie i północne, Dolny i Górny Śląsk, Wielkopolska i Lubuskie to "z jednej strony motor napędu cywilizacyjnego, ale to także ziemie, gdzie, szczególnie poza dużymi aglomeracjami, bardzo trudno o pracę i one też wymagają szczególnego wsparcia". - Wiąże się to z decyzjami o finansowaniu ciągów komunikacyjnych. S3, którą będę jechał dzisiaj na południe, jest tego dobrym przykładem - powiedział premier.

Niedawno do użytku został oddany nowy odcinek drogi ekspresowej S3 między Gorzowie Wlkp. a Międzyrzeczem w Lubuskiem. Jednym z ostatnich etapów budowy S3 między Szczecinem a Sulechowem (prawie 210 km) będzie budowa drugich nitek obwodnic Gorzowa Wlkp. i Międzyrzecza. Trwa procedura przetargowa, a oddanie drugich jezdni obwodnic planowane jest na koniec 2016 r.

Z kolei jeśli chodzi o budowane autostrady, to, jak potwierdził portal tvn24bis.pl, odcinek autostrady A1 ze Świerklan do Mszany zostanie otwarty w piątek. Obejmuje on również most, którego budowa miała się pierwotnie zakończyć w 2010 roku. Przejazd przez tę przeprawę umożliwi otwarcie brakującego przygranicznego odcinka A1 i utworzy autostradowe połączenie aglomeracji katowickiej z Czechami.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że do końca roku kierowcy skorzystają również z odcinka A4 prowadzącego od Tarnowa (węzeł Krzyż) do węzła Dębica Pustynia w województwie podkarpackim.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane