• rozwiń
  • WIG20 2188.24 +0.40%
  • WIG30 2481.46 +0.42%
  • WIG 57863.03 +0.42%
  • sWIG80 11638.04 +0.42%
  • mWIG40 3734.43 +0.52%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Prawnik, lekarz, żołnierz? Dostaniesz lepszy kredyt

Prawnik, lekarz, żołnierz? Dostaniesz lepszy kredyt
Foto: sxc.hu Foto: Dobry kredyt tylko dla wybranycch zawodów

Banki uzależniają swoją ofertę od zawodów wykonywanych przez klientów. Na niższą marżę, większą pożyczkę i skrócone procedury kredytowe mogą liczyć przede wszystkim osoby o dużych i stabilnych dochodach oraz klienci, którym raczej nie grożą zwolnienia z pracy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Największe bonusy w banku mogą otrzymać prawnicy, architekci, księgowi, lekarze i farmaceuci. – To są osoby o wysokich dochodach i dlatego są dla nas solidnymi kredytobiorcami – przyznaje w rozmowie z "DGP" Ewa Krawczyk z Kredyt Banku.

Ważny jest też staż pracy. Im dłużej osoba jest w zawodzie, tym częściej może liczyć np. na większy limit kredytowy. Adwokat pracujący od trzech lat dostanie limit w wysokości 40 tys. zł, ale jeśli jego staż pracy przekracza ośmiu lat, kwota rośnie do 100 tys. zł.

Dbają o bogatych

– Banki chcą przyciągnąć zamożnych klientów ofertą skierowaną specjalnie do nich, licząc na to, że przeniosą się z całymi swoimi finansami. Nawet przy niższych opłatach dostarczają oni bankom większego dochodu niż kilka osób o normalnych zarobkach – mówi gazecie Jarosław Sadowski z Expandera.

Banki zabiegają też o klientów mających mniejsze dochody, ale bardziej stabilną sytuację zawodową, a zatem pracowników administracji i służby publicznej, np. policjantów czy żołnierzy - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

bgr//kwj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane