• rozwiń

Temat: Bitcoin

Pranie pieniędzy z bitcoinami w tle? KNF odradza transkacje tą walutą

Pranie pieniędzy z bitcoinami w tle? KNF odradza transkacje tą walutą
Foto: CC BY SA Wikipedia/ Antana Foto: Bitcoin to wirtualna waluta

Bitcoinami można w Polsce zapłacić za przejazd taksówką, za pizzę zamówioną telefonicznie czy za wizytę domową lekarza. Ale KNF odradza transakcje w tej walucie, a Generalny Inspektor Informacji Finansowej prowadzi pierwsze w kraju postępowanie w sprawie prania brudnych pieniędzy z wykorzystaniem bitcoinów.

Jak pisze "Puls Biznesu", popularność kryptowalut rośnie, choć - jak widać - nie zawsze są one wykorzystywane do zbożnych celów.

Polska Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowanie odradza transakcje w kryptowalutach, co nie przeszkadza, że w maju w Warszawie stanął pierwszy w kraju bitcoinmat, czyli urządzenie przypominające nieco bankomat, w którym można kupować bitmonety według kursu giełdy Bitstamp. Do końca roku ma się jeszcze pojawić 30 takich urządzeń. Od czerwca w centrum handlowym Silesia w Katowicach działa Robocoin, za pomocą którego można kupić i sprzedać bitcoiny.

Głos w sprawie wirtualnej waluty zabrał Generalny Inspektor Informacji Finansowej (GIIF), który "zwraca uwagę na niepokojące zjawisko wykorzystywania obrotu wirtualnymi walutami, takimi jak Bitcoin (BTC), do działań przestępczych, między innymi w procederze prania pieniędzy". "Puls Biznesu" informuje, że właśnie tego ostatniego przypadku dotyczy postępowanie wszczęte przez GIIF.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane