• rozwiń
  • WIG20 2303.31 -1.19%
  • WIG30 2649.09 -1.03%
  • WIG 59480.64 -0.87%
  • sWIG80 11638.94 +0.08%
  • mWIG40 4036.65 -0.19%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Pranie pieniędzy w Deutsche Bank. Pół tysiąca policjantów w biurach

Foto: EPA Foto: Jak daleko sięgnie afera w największym banku Niemiec?

Prokuratura niemieckiego kraju związkowego Hesja wydała nakazy aresztowania pięciu pracowników największego w Niemczech banku komercyjnego Deutsche Bank, których podejrzewa się o pranie pieniędzy i usiłowanie ukrycia przestępstwa - poinformowano w środę.

W związku z dochodzeniem w tej sprawie około pięciuset funkcjonariuszy Federalnego Urzędu Kryminalnego (BKA), policji skarbowej i policji federalnej dokonało w środę rano przeszukań pomieszczeń centrali Deutsche Bank we Frankfurcie nad Menem oraz innych mieszkań i biur, w tym również w Berlinie i Duesseldorfie.

"Wyprali" 230 mln euro

Prowadzone śledztwo dotyczy oszustw podatkowych, towarzyszących sprzedaży praw do emisji dwutlenku węgla. W jego ramach rewizję w Deutsche Bank przeprowadzono już wiosną 2010 roku.

Według prokuratury na łącznie 25 pracownikach tego banku ciążą zarzuty poważnych nadużyć podatkowych, prania pieniędzy i usiłowania ukrycia przestępstwa. Istnieje podejrzenie, że władzom śledczym utrudniano zbieranie materiału dowodowego. Deutsche Bank zapewnił o swym zamiarze kontynuowania pełnej współpracy z prowadzącymi dochodzenie.

W grudniu 2011 roku sąd krajowy we Frankfurcie nad Menem skazał na kary więzienia sześciu mężczyzn, którzy przyznali się, że przy transkontynentalnej sprzedaży praw do emisji dwutlenku węgla sprzeniewierzyli należny od tych transakcji podatek VAT w łącznej kwocie co najmniej 230 mln euro. Deutsche Bank zaangażowany był w te transakcje jako pośrednik.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane