• rozwiń

Prada idzie na giełdę

Słynny włoski dom mody Prada zadebiutuje na giełdzie w Hongkongu. Spółka zamierza pozyskać 2 mld dol. z oferty publicznej. Prada będzie pierwszą włoską firmą, której akcje będą notowane w Hongkongu.

Mający blisko 100-letnią tradycję mediolańska Prada to jeden z największych na świecie producentów towarów luksusowych. Pod markami Prada, Miu Miu czy Church's produkuje m.in. torebki, buty czy sukienki.

Do tej pory firma była cały czas w prywatnych rękach. Zarządza nią wnuczka założyciela Miuccia Prada z mężem Patrizio Bartellim.

Teraz 20 proc. akcji firmy trafi do prywatnych inwestorów. Czerwcowy debiut na giełdzie w Hongkongu ma przynieść 2 mld dol.

Zarząd firmy zdecydował się na wybór Hongkongu ze względu na dynamicznie rosnący w Azji rynek produktów luksusowych. Na podobny ruch zdecydował się niedawno francuski producent kosmetyków L'Occitane, a wkrótce w Honkongu zadebiutują też producenci toreb Coach i Samsonite.

Prada dołączy do innych luksusowych grup, które już są na giełdzie, m.in. Moet Hennessy - Louis Vuitton, Valentino Fashion Group (właściciel Hugo Bossa) czy Gucci Group (właściciel Yves Saint Laurent).

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane