• rozwiń

Prąd w tym roku nie zdrożeje?

Prąd w tym roku nie zdrożeje?
Foto: sxc.hu Foto: Prąd nie zdrożeje?

W 2011 r. ceny energii elektrycznej w Polsce utrzymają się na obecnym poziomie, przewiduje pełniący obowiązku prezesa Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk.

- Jeśli chodzi o ceny energii elektrycznej, czy też stawki opłat za dystrybucję - generalnie to, co ma wpływ za nasz rachunek za energię elektryczną - nie spodziewałbym się w tym roku żadnych ruchów cenowych. Nie przewidujemy takich sytuacji przynajmniej w tej chwili. Chyba, że na rynku, w ekonomii wydarzy się coś, co by uzasadniało ruch w górę, bądź w dół - powiedział dziennikarzom Woszczyk.

Dodał, że jeśli chodzi o ceny ciepła, w związku z grudniową obniżką taryfy gazowej PGNiG, część taryf przedsiębiorstw ciepłowniczych została już zatwierdzona z obniżkami rzędu 1-2 proc.

- Mniej więcej taki jest tutaj wpływ na te rachunki. (...) Te, które pozostają, też są procedowane i mam nadzieję, że z podobnym wynikiem [1-2 proc. - red.] też się będą kończyły - powiedział.

Dodał, że taryfy dla ciepła są zatwierdzane na okresy nie krótsze niż rok. - Więc ta zmiana taryf, a w związku z tym zmiana rachunku na ciepło, będzie się przedkładała na ten sam okres, w którym została zatwierdzona taryfa - podkreślił.

mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane