• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Prąd uwolniony, ale droższy

Prąd uwolniony, ale droższy
Foto: Hans Blomberg Foto: Vattenfall w swoją ofertę musi wliczyć nie planowane koszty

Firma Vattenfall jako pierwsza wykorzystała uwolnienie rynku energii od 1 lipca i zaoferowała dostawy prądu klientom indywidualnym w całej Polsce. Zapowiada jednak wzrost jego cen - nawet o około 10 procent.

Dostawca dotychczas zaopatrywał w prąd odbiorców na Górnym Śląsku i w Warszawie, teraz rozpoczął ekspansję na rynek całej Polski. Jak jednak wskazują jego własne szacunki, potencjalnie zainteresowanymi zmianą dostawcy jest tylko od 1 do 5 proc. indywidualnych odbiorców. To nie dziwi, jeśli weźmie się pod uwagę niedawne badania, z których wynikało, że o takiej możliwości w ogóle nie wie aż czterech na pięciu klientów. Czy do zmiany dostawcy zachęci perspektywa podwyżek cen?

Prezesi polskiego oddziału Vattenfalla tłumaczą, że jedyną przyczyną będzie przewidywany w następnych latach systematyczny wzrost cen energii w Polsce. Według ich zapowiedzi odbiorcy, którzy skorzystają z obecnie płacą 14,3 grosza za kilowatogodzinę - w przyszłym roku zapłacić za nią będą musieli już 16 groszy.

Mimo to szefowie spółki nie tracą nadziei, że ich klienci wykażą się wyrozumiałością w stosunku do dostawcy. - Bierzemy na siebie ryzyko bycia pionierem, pierwsi ujawniamy naszą ofertę, przecieramy szlak wolnego rynku. Jesteśmy głęboko przekonani, że jest to mechanizm najlepszy dla wszystkich - mówi Grzegorz Lot , Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu Vattenfall Sales.


mKa

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane