• rozwiń
  • WIG20 2306.67 -0.64%
  • WIG30 2645.43 -0.77%
  • WIG 59975.08 -0.66%
  • sWIG80 11878.34 -0.22%
  • mWIG40 4036.80 -0.86%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Prąd podrożeje. Wszyscy sprzedawcy energii złożyli w URE wnioski o zwiększenie taryf

Ceny prądu wzrosną? Odtwórz: Ceny prądu wzrosną?
Foto: sxc.hu | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: URE nie podaje, o jaki wzrost cen wnioskują spółki, ani przez jaki okres miałyby obowiązywać nowe taryfy. | Video: Ceny prądu wzrosną?

Wszyscy sprzedawcy energii: Enea, Energa, PGE oraz Tauron, złożyli w Urzędzie Regulacji Energetyki wnioski o zmianę obowiązujących taryf na sprzedaż energii elektrycznej dla gospodarstw domowych - poinformowała w piątek rzecznik URE Agnieszka Głośniewska. Jeśli URE wyrazi zgodę, ceny prądu pójdą w górę. Urząd nie podaje jednak, o ile ceny miałyby wzrosnąć.

Regulator informuje, że przedsiębiorstwa oczekują zmiany taryf na obrót energią elektryczną w związku z ostatnimi zmianami w systemie wsparcia dla kogeneracji.

Podstawa do zmiany

- Potwierdzam, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami złożyliśmy do Prezesa URE wniosek w sprawie taryfy. W naszej ocenie, zmiana zakresu obowiązku kogeneracyjnego w sposób istotny wpłynęła na koszty prowadzenia działalności sprzedawcy energii. Jest to więc podstawa do zmiany ceny przez Regulatora - powiedział we wtorek tvn24bis.pl Sławomir Krenczyk, rzecznik Enei.

Kogeneracja polega na jednoczesnym wytwarzaniu w elektrociepłowni energii elektrycznej i energii cieplnej. Proces ten daje oszczędności ekonomiczne i jest korzystny pod względem ekologicznym.

URE nie podaje, o jaki wzrost cen wnioskują spółki, ani przez jaki okres miałyby obowiązywać nowe taryfy.

Taryfa zatwierdzona

Regulator zatwierdził na 2014 rok taryfy na sprzedaż energii ze spadkiem cen na rachunku w gospodarstwie domowym średnio o 2,5 proc.

W połowie lutego wiceprezes URE Maciej Bando w rozmowie poinformował, że nie widzi powodu do zmian taryf zarówno dotyczących gazu, jak i energii elektrycznej na 2014 rok.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane