• rozwiń

Pracy szukamy głównie... w pracy

Pracy szukamy głównie... w pracy
Foto: sxc.hu Foto: Na oferty pracy odpowiadamy najcząściej w ciągu 2-3 dni

Zamieszczone w sieci oferty pracy są najczęściej przeglądane w godzinach pracy - wynika z badania SMG/KRC i portalu Pracuj.pl, o którym pisze Bankier.pl.

Jak wynika z badania, niemal 6 na 10 Internautów szuka nowego zatrudnienia w godzinach pracy, kolejne 37 proc. wieczorami (między godz. 17 a 24). W weekend niemal równie chętnie szukamy pracy w ciągu dnia, jak i wieczorem.

Co ciekawe, liczba osób przeglądających oferty pracy wzrasta w znaczący sposób w niedzielne popołudnia, od godziny 15.00. - Pracownicy, którzy w dni wolne odpoczęli od wykonywanych na co dzień obowiązków, pod koniec weekendu zaczynają znowu myśleć o swojej obecnej pracy i prawdopodobnie zastanawiać się, czy inna nie byłaby lepsza - komentuje Anita Wojtaś-Jakubowska z Grupy Pracuj, do której należy portal Pracuj.pl.

Odpowiadamy szybko

Ponad połowa wszystkich odpowiedzi na oferty pracy w Internecie spływa w ciągu pierwszych 10 dni od publikacji ogłoszenia. Użytkownicy Internetu wysyłają zdecydowanie najwięcej aplikacji drugiego i trzeciego dnia od momentu publikacji oferty pracy. Największa aktywność osób poszukujących pracy zauważalna jest w środku tygodnia - wtorek i środa to dni, kiedy najchętniej wysyłamy aplikacje do potencjalnego pracodawcy.

Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się oferty ujawniające nazwę potencjalnego pracodawcy niż te zamieszczone przez agencje doradztwa personalnego. Tylko 35 proc. zebranych aplikacji zostało przesłanych na ogłoszenia zamieszczone przez takie agencje, reszta pojawiła się w odpowiedzi na bezpośrednie ogłoszenia firm. Oznacza to, że osoby poszukujące zatrudnienia znacznie chętniej odpowiadają na oferty znając nazwę potencjalnego pracodawcy - pisze bankier.pl.

bgr ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane