• rozwiń
  • WIG20 2306.01 +1.29%
  • WIG30 2650.97 +1.36%
  • WIG 59502.60 +1.10%
  • sWIG80 11622.74 +0.52%
  • mWIG40 4055.24 +1.11%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:32

Dostosuj

Pracownicy LOT-u uciekają do konkurencji

Pracownicy LOT-u uciekają do konkurencji
Foto: TVN24 Foto: LOT traci pracowników

Zagraniczni przewoźnicy werbują pracowników w Polsce. Po pilotach przyszedł teraz czas na mechaników lotniczych. Irlandzka firma Park Aviation organizuje w warszawie tajne przesłuchania kandydatów - donosi "Rzeczpospolita".

Park Aviation to firma zajmująca się konserwacją samolotów, która chętnie zatrudni wyspecjalizowanych mechaników, mających doświadczenie w obsłudze i naprawach maszyn używanych przez transport lotniczy. Irlandzki przewoźnik kusi wyższymi pensjami. Mechanik w LOT zarabia ok. 4 tys. zł., zaś Irlandczycy proponują kwotę w wysokości ok. 4 tys. euro miesięcznie.

Warszawskie spotkania chętnych do pracy dla Irlandczyków odbylo się z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Osoby rekrutowane były oznaczane specjalnymi kodami, tak aby ich nazwiska nie pojawiały się w żadnych dokumentach - czytamy w "RZ". Najpewniej podobnie będzie jutro w krakowie, gdzie zaplanowano podobne spotkanie.

Jeden z uczestników spotkań powiedział gazecie, że przedstawiono mu bardzo atrakcyjną ofertę i dano czas do namysłu. Polakom proponuje się różnej długości kontrakty praktycznie we wszystkich większych węzłach komunikacyjnych na świecie.

LOT zdaje sobie sprawę, jak ciężko o dobrego mechanika lotniczego i już przygotowuje system płacowy, który zatrzymałby fachowców.

Paweł Gronkiewicz kierownik działu zasobów ludzkich w PLL LOT mówi: - Wykształcenie mechanika trwa co najmniej od czterech do pięciu lat. O dobrego specjalistę jest dużo trudniej niż o dobrego pilota. A mechanicy już odchodzą z pracy.

W ubiegłym roku do konkurencji przeszło też 30 pilotów.

anw


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane