• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Pracownicy fizyczni najbardziej poszukiwani

Pracownicy fizyczni najbardziej poszukiwani
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: Sytuację na rynku pracy komentowała w TVN CNBC Biznes dyrektor generalna Manpower Polska, Iwona Janas

Elektrycy, cieśle, stolarze, murarze, hydraulicy czy spawacze - to są najbardziej poszukiwane na całym świecie zawody. Kolejne miejsca na polskiej liście poszukiwanych zawodów zajęli menedżerowie projektów, pracownicy działu obsługi klienta oraz szefowie kuchni - pisze "Puls Biznesu".

Niemal połowa (48 proc.) pracodawców w Polsce ma kłopoty z obsadzeniem stanowisk pracy. Powód? Niedobór kandydatów o odpowiednich kwalifikacjach - wynika z badania Manpower, przeprowadzonego w styczniu wśród 750 firm.

Co ciekawe - mimo kryzysu, sytuacja na rynku pracy nie poprawiła się. Rok temu pracodawców, którzy mieli problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników, było tylko o 1 pkt proc. mniej. - Jeżeli w sytuacji spowolnienia gospodarczego wciąż mamy niedobór pewnych kwalifikacji, to w momencie, gdy koniunktura wróci, problem może się pogłębić - komentuje dyrektor generalna Manpower Polska, Iwona Janas.

Dobry pracownik na wagę złota

Jak się okazuje, jesteśmy w czołówce krajów borykających się z niedoborem wykwalifikowanych pracowników. Polska zajęła piąte miejscu w rankingu 33 krajów, w których przebadano 39 tys. firm.

Dlaczego na rynku pracy wykwalifikowani pracownicy fizyczni są na wagę złota? Bo zawody te wymagają starannego i ukierunkowanego wykształcenia, którego podstawą jest wieloletnia praktyka.

mon ram

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane