• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Pracownica Kancelarii Premiera zawieszona

Pracownica Kancelarii Premiera zawieszona
Foto: TVN24 Foto: Prokuratura weźmie pod lupę stosunki w świętokrzyskiej ARiMR

Podejrzana o mobbing i przekroczenie uprawnień b. dyrektorka oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach, Iwona J., została zawieszona w pełnieniu obowiązków służbowych w Kancelarii Premiera, gdzie obecnie pracuje.

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód przedstawiła Iwonie J. zarzuty uporczywego i złośliwego naruszania praw pracowniczych 11 osób oraz przekroczenia uprawnień, m.in. w związku z antydatowaniem dokumentu.

Z ustaleń śledztwa wynika, że była szefowa świętokrzyskiego ARiMR od marca do listopada 2006 roku m.in. bezzasadnie kwestionowała kwalifikacje i podważała kompetencje pracowników, zastraszała zwolnieniem z pracy, zmuszała do świadczenia pracy po godzinach, upokarzała, nękała, krytykowała, krzyczała w obecności innych osób, wypowiadała się w sposób lekceważący, dyskryminowała za przynależność do organizacji związkowej. Podejrzana, której grozi do pięciu lat więzienia, nie przyznała się do winy.

O sprawie mobbingu w świętokrzyskich strukturach ARiMR zrobiło się głośno w październiku 2006 roku po tym, gdy 32-letni pracownik biura Agencji w Ostrowcu Świętokrzyskim popełnił samobójstwo. Według informacji innych pracowników Agencji, docierających do redakcji lokalnych gazet, powodem desperackiego kroku mężczyzny mogła być zła atmosfera w pracy.

Prokuratura w odrębnym postępowaniu bada wątek samobójczej śmierci mężczyzny. Prywatne pozwy przeciwko ARiMR o mobbing złożyło w sądzie pracy czworo pracowników Agencji.

Pod koniec listopada 2006 roku Iwona J. zrezygnowała ze stanowiska dyrektora ARiMR w Kielcach i zaczęła pracę w Departamencie Nadzoru Ubezpieczeń Społecznych Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane