• rozwiń
  • WIG20 2255.46 -0.74%
  • WIG30 2551.68 -0.72%
  • WIG 59191.71 -0.51%
  • sWIG80 11545.41 +0.30%
  • mWIG40 3759.27 +0.04%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-08 17:15

Dostosuj

Pracodawca wysyła na studia? Jakie przysługują pracownikowi prawa, wyjaśnił Paweł Blajer

Pracodawca wysyła na studia. Blajer wyjaśnił, co zrobić Odtwórz: Pracodawca wysyła na studia. Blajer wyjaśnił, co zrobić
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 BiS Foto: Paweł Blajer zaprasza na "Biznes dla ludzi" | Video: Pracodawca wysyła na studia. Blajer wyjaśnił, co zrobić

W "Biznesie dla ludzi" Paweł Blajer wyjaśnił, jakie obowiązki wobec nas ma pracodawca, który zapewnia nam studia.

Co zrobić, gdy szef chce wysłać nas na studia lub specjalistyczny kurs po to, aby zwiększyć nasze kompetencje?

O co zadbać?

Paweł Blajer radzi, aby upewnić się, że nasz pracodawca zapłaci za studia czy szkolenie, na które chce nas wysłać. - Zanim usiądziemy w szkolnych ławach, trzeba mieć na piśmie potwierdzenie, że firma zapłaci na naszą naukę. W innym przypadku może okazać się, że za studia, czy specjalistyczne szkolenie będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni - twierdzi Paweł Blajer.

- Ważne, aby takie potwierdzenie opłaty za studia miało charakteru umowy. Taka umowa musi przewidywać, że to szef od początku do końca płaci za naukę pracownika.

O czym pamiętać?

Kiedy już dopilnujemy podpisanie umowy i rozpoczniemy naukę, to warto pamiętać o przysługujących nam prawach. - Jeśli mamy ćwiczenia, wykłady, seminaria, czy warsztaty w godzinach pracy, to szef ma obowiązek zwolnić nas na te zajęcia z pracy, a także płacić za nie wynagrodzenie - przypomina Paweł Blajer.

Uczący się pracownik ma także prawo do dodatkowego urlopu. - Według przepisów takiemu pracownikowi przysługuje do 6 dni dodatkowego urlopu, który trzeba wykorzystać w celach naukowych oraz aż 21 dni dodatkowego urlopu przed egzaminami np. kończącymi etap nauki - wyjaśnia Blajer.

Program "Biznes dla ludzi" od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 w TVN24 Biznes i Świat.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane