• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: Praca

Praca po 11 godzin, przez trzy dni? Jakubas: to science-fiction, nigdzie nie przejdzie

Jak nie mówić o byłym szefie? Odtwórz: Jak nie mówić o byłym szefie?
Jak nie mówić o byłym szefie? "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

To dla człowieka niewykonywalna propozycja, pomysł który nigdzie nie przejdzie - mówił w TVN24 Biznes i Świat przedsiębiorca Zbigniew Jakubas. Nie zostawił on suchej nitki na propozycji meksykańskiego multimilionera, by tydzień pracy wynosił trzy dni, a wiek emerytalny 75 lat. Carlos Slim wierzy, że "prędzej czy później tak będzie".

Slim przypomniał o swoim pomyśle w wywiadzie dla CNN Money. - Z entuzjazmem witam wszelkie tego typu inicjatywy, ale nie wiem czy ten system zdałby egzamin - powiedziała Beata Rzepka, coach kariery i trener. - O wiele ważniejsze jest wykonanie zadania. Nie ważne więc powinno być, ile pracuję i gdzie, ale ważne bym wykonała zadnie, które mi powierzono - tłumaczyła.

11 godzin pracy chirurga

- To takie samo science-fiction, jak pomysł twórców komunizmu, że w komunizmie społeczeństwo będzie miało taki dobrobyt, że pieniądz zostanie wyeliminowany, bo każdy będzie brał to co chce i pieniądze nie będą potrzebne - powiedział z kolei Zbigniew Jakubas, przedsiębiorca.

- To jest praca od 8 rano do 8 wieczorem, a większość osób przecież ma dzieci, a ich efektywność kompletnie spada - tłumaczył. Jego zdaniem propozycja Slima jest nie do zrealizowania chociażby w budownictwie. "Niewyobrażalne" jest, by robotnik przez 11 godzin przenosił ciężkie rzeczy.

- Pomysł nigdzie nie przejdzie - ocenił i przytoczył inny przykład - służby zdrowia. - Jak to sobie wyobrazimy? Że szpitale będą pracować trzy dni? Jeśli nie, to oznacza, że będą musiały zatrudnić podwójną liczbę pracowników - stwierdził. - Czy chirurg będzie stał przy stole operacyjnym 12 godzin przez trzy dni w tygodniu a przez cztery odpoczywał? - pytał. - To dla człowieka niewykonywalna propozycja - podsumował.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane