• rozwiń
  • WIG20 2392.20 +1.40%
  • WIG30 2717.10 +1.35%
  • WIG 60319.65 +0.98%
  • sWIG80 10931.35 -0.03%
  • mWIG40 4054.96 +0.57%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:41

Dostosuj

Praca będzie w transporcie, logistyce, komunikacji. Energetyka i administracja z gorszymi perspektywami

Jakie są perspektywy dla rynku pracy? Odtwórz: Jakie są perspektywy dla rynku pracy?
Foto: TVN24 | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Jakie są perspektywy dla rynku pracy? | Video: Jakie są perspektywy dla rynku pracy?

W sierpniu bezrobocie spadło do poziomu 11,7 proc. Jakie perspektywy dla rynku pracy przyniesie IV kwartał? Ile firmy chce zatrudniać, a ile zwalniać? - W naszym barometrze przebadaliśmy 10 sektorów gospodarczych. W siedmiu z nich pracodawcy będą zwiększać zatrudnienie, w trzech będzie redukcja etatów - podkreśliła Iwona Wolkowicz, ekspertka Manpower Group.

Manpower przebadał 751 firm. 73 proc. z nich nie planuje zmian personalnych, 13 proc. chce zwiększać zatrudnienie, a 8 proc. planuje redukcję.

- Różnica pomiędzy

firmami, które planują zwiększanie zatrudnienia a tymi, które chcą redukować etaty, wynosi 6 proc. Jest to wynik delikatnie lepszy niż w ostatnim kwartale - 2 pkt. proc. i od sześciu kwartałów jest stabilny. Może świadczyć o pozytywnym trendzie naszej gospodarki - powiedziała Wolkowicz.

Jakie branże?

Ekspertka dodała: - W naszym barometrze przebadaliśmy 10 sektorów gospodarczych. W siedmiu z nich pracodawcy będą zwiększać zatrudnienie, w trzech będzie redukcja etatów.

- Branże, w których optymizm jest najwyższy i utrzymuje się od kilku kwartałów to transport, logistyka, komunikacja, a także handel detaliczny, hurtowy. Dobre wyniki otrzymujemy w produkcji przemysłowej, a także dla budownictwa - podkreśliła Wolkowicz.

Z kolei najgorsze perspektywy notuje branża kopalni i sektor wydobywczy. - Na minusie mamy też energetykę, wodociągi i gazownictwo, a także sektor publiczny - zaznaczyła ekspertka.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane