• rozwiń
  • WIG20 2231.75 -0.76%
  • WIG30 2527.65 -0.84%
  • WIG 58712.65 -0.72%
  • sWIG80 11564.85 -0.22%
  • mWIG40 3747.17 -0.88%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:38

Dostosuj

PR-owiec Palikota wyremontuje nam dworce

PR-owiec Palikota wyremontuje nam dworce
Foto: TVN24 Foto: Jacek Prześluga ma nam teraz wyremontować dworce kolejowe

Walne zgromadzenie akcjonariuszy - czyli w praktyce minister infrastruktury - zmieniło skład zarządu PKP SA. Nowym członkiem zarządu został Jacek Prześluga, w ostatnich miesiącach znany jako PR-owiec pracujący dla posła PO Janusza Palikota.

O wynikach środowego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy PKP SA poinformowało biuro prasowe resortu infrastruktury.

Ma posprzątać stajnię Augiasza...

Do zarządu tej spółki powołano Jacka Prześlugę, który nową funkcję ma objąć z dniem 18. grudnia. Jak podano w komunikacie, "zmiany w Zarządzie PKP SA spowodowane zostały potrzebą przyspieszenia prac w zakresie remontów i modernizacji dworców kolejowych".

Jednocześnie poinformowano, że ze składu zarządu PKP SA odwołany został Andrzej Panasiuk. Nie zostanie on jednak bezrobotny - od razu został powołany na funkcję prezesa zarządu spółki Telekomunikacja Kolejowa.

CZYTAJ WIĘCEJ o biznesowej aktywności Jacka Prześlugi

Rzecznik, prezes, PR-owiec...

Jak przypomniano w komunikacie ministerstwa Jacek Prześluga ma 50 lat, jest absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, a w latach 2004-05 był dyrektorem marketingu i rzecznikiem prasowym PKP SA. Od 2005 do 2006 był natomiast prezesem zarządu PKP Intercity.

Po odejściu z kolejowych firm Prześluga był współzałożycielem agencję PR o nazwie Look At. Później przejął kolejną, o nazwie - nomen omen - Locomotiva.

Wiosną tego roku o domniemanych związkach obu firm z posłem PO Januszem Palikotem napisał "Dziennik". Według gazety to Prześluga był organizatorem publicznej aktywności posła i jego kontrowersyjnych występów, a "w rewanżu" miał otrzymywać intratne zlecenia od urzędów i samorządów, w których rządziła PO.

Za te stwierdzenia Janusz Palikot pozwał ówczesnych wydawcę i redaktora naczelnego "Dziennika", żądając przeprosin i wpłaty 50 tys. złotych na cel dobroczynny. Na pierwszej rozprawie we wrześniu zarysowała się możliwość ugody, ale nie wiadomo, czy ostatecznie strony porozumiały się. Kolejny termin rozprawy jest na wokandzie w tym tygodniu.

Sam Prześluga na artykuły "Dziennika" zareagował założeniem bloga, na którym w niewybredny sposób atakował zarówno ich autorów, jak i media w ogóle. Nawet Janusz Palikot publicznie radził mu wówczas, by "pojechał nad morze na trzy dni i ochłonął".

Natomiast jesienią tego roku Jacek Prześluga rozpoczął Akcję Społeczną na rzecz Kolei Dużych Prędkości w Polsce. Tam prowadzi kolejny internetowy dziennik - Blog Zakolejonego.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane