• rozwiń

Poznań najlepiej zarządzanym miastem

Poznań najlepiej zarządzanym miastem
Foto: TVN24.pl Foto: Poznań na czele rankingu miast

Poznań, Polkowice i podkrakowskie Zielonki są najlepiej zarządzanymi samorządami w Polsce - wynika z najnowszego rankingu "Rzeczpospolitej".

W sumie w rankingu nagrodzono 39 samorządów w całym kraju. Polkowice zwyciężyły w kategorii gmin miejskich, a Zielonki - wiejskich. Poznań wygrał jako najlepiej zarządzane miasto na prawach powiatu.

- Do naszego sukcesu przyczynia się przysłowiowa przedsiębiorczość i innowacyjność mieszkańców Poznania - tłumaczy prezydent miasta Ryszard Grobelny. Wyprzedzając Wrocław i Częstochowę, Poznań powtórzył swój sukces sprzed roku. Grobelny podkreśla, że duży wpływ na zwycięstwo miał także fakt, że obecne władze miasta rządzą już drugą kadencję.

Z kolei Polkowice to jedna z najbogatszych gmin w Polsce. Budżet 26 tysięcznego miasta liczy 180 milionów złotych. Dochody gminy pochodzą głównie z podatków płaconych przez KGHM. - Dysponowanie takimi środkami nakłada na nas duża odpowiedzialność. Duże pieniądze trzeba umieć dobrze wydać - podkreśla zastępca burmistrza Polkowic Renata Dębek.

Ranking "Rzeczpospolitej" uwzględniał wykorzystanie przez samorządy środków unijnych, inwestycje w ochronę środowiska i transport oraz ilość nowych podmiotów gospodarczych. Kapituła konkursu oceniała przede wszystkim jakość życia mieszkańców i skuteczność zarządzania lokalnych władz.

bgr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane