• rozwiń

Powrót Playstation Network

Powrót Playstation Network
Foto: Sony Foto: Serwis Playstation Network wznawia funkcjonowanie

W blisko miesiąc po wybuchu skandalu z wyciekiem danych, Sony ponownie uruchamia serwis Playstation Network. Działa on jednak w ograniczonym zakresie.

Ograniczony dostęp do usług jest już możliwy w kilku krajach, w tym w USA i Wiekiej Brytanii. Serwis działa w ograniczonym zakresie: dostępna jeś opcja gry on-line, chat oraz streaming muzyki. Nie ma możliwości zakupu gier ani płatnych treści.

Nowe hasło, długi czas oczekiwania

Logujący się do serwisu użytkownicy są proszeni o reset swego hasła, później muszą zaczekać na e-mail z nowymi danymi dostępowymi. Niektórzy z użytkowników serwisu skarżą się już na długi czas oczekiwania na przesyłkę, Sony jednak tłumaczy się dużym obciążeniem serwisu, gdzie jednocześnie wielu użytkowników dokonuje zmian.

Serwis Playstation Network został zablokowany 20 kwietnia. Kilka dni później Sony przyznało, że hakerzy wykradli dane osobowe graczy. Pierwsze informacje mówiły o danych 77 milionów osób, ale potem okazało się, że liczba ta wzrosła do 100 milionów.

Sony zapewnia, że wyciek się nie powtórzy, bo firma wdrożyła nowe środki bezpieczeństwa, w tym ulepszone kodowanie i dodatkowe firewalle.

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane