• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Powrót do skrzeczącej normalności

Powrót do skrzeczącej normalności
Foto: TVN24 Foto: Fiat 500 był szczególnie popularny wśród kupujących z dopłatą za złomowanie

Zaskoczenia nie ma, ale że będzie tak źle jednak się nie spodziewano: po zniknięciu premii za złomowanie starych pojazdów niemieckie salony samochodowe świecą pustkami. Dokładniej mówiąc - samochody są tam nadal, tylko klientów jak na lekarstwo.

Szef niemieckiego związku, zrzeszającego właścicieli salonów samochodowych (BVfK), Ansgar Klein, mówi "Bildowi", że spodziewają się oni wrześniowej sprzedaży na poziomie połowy tego, co było w sierpniu. - Mamy prawdziwą zapaść przy małych i tanich samochodach - stwierdza Klein.

Ta grupa pojazdów była szczególnym obiektem zainteresowań tych, którzy kupowali auta z rządową dopłatĄ za złomowanie starego pojazdu.

Rzeczniczka innego związku, zrzeszającego handlowców branży motoryzacyjnej, mówi gazecie, że sierpień był szczególnie dobrym miesiącem: sprzedaż wówczas była wyższa o 40 procent niż rok wcześniej. Teraz więc można mówić o powrocie do normalności.

Przeznaczona przez niemiecki rząd na dopłaty do złomowania pojazdów suma 5 miliardów euro wyczerpała się na początku września. Każdy posiadacz co najmniej 9-letniego samochodu osobowego, który zdecydował się na oddanie go na złom, mógł w zamian uzyskać 2,5 tysiąca euro przy zakupie nowego auta. Niemcy w czasie obowiązywania programu kupili dwa miliony samochodów z rządową dopłatą.

//sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane