• rozwiń

Powiększa się niemiecka gwiazda Orlenu

Powiększa się niemiecka gwiazda Orlenu
Foto: Orlen Deutschland Foto: Marka Star zawiśnie na 56 kolejnych stacjach

Działająca w Niemczech spółka Orlen Deutschland z grupy kapitałowej PKN Orlen kupiła 56 kolejnych stacji paliwowych. Sprzedawcą była firma OMV Deutschland. Placówki zlokalizowane są we wschodniej części Niemiec, w krajach związkowych Turyngia i Saksonia.

Biuro prasowe płockiego koncernu zapowiada, że Orlen Deutschland będzie prowadził kupione stacje pod własną marką Star. Jak podano, nowe stacje działają przy trasach o dużym natężeniu ruchu, a ponad połowa z nich znajduje się w centrach aglomeracji miejskich.

W ocenie prezesa PKN Orlen Jacka Krawca, zakup nowych stacji wzmocni pozycję Orlen Deutschland i umożliwi dalszy wzrost wyników tej spółki. PKN Orlen liczy na szybką zgodę ze strony Urzędu Antymonopolowego na wprowadzenie w życie umowy z OMV Deutschland. Faktyczne przejęcie obiektów przez Orlen Deutschland nastąpi po uzyskaniu niezbędnych aprobat. Gdy to nastąpi, sieć stacji paliw Orlen Deutschland liczyć będzie 574 placówki.

Rebranding, czyli zmiana marki poszczególnych stacji z OMV na Star, rozpocznie się po uregulowaniu kwestii prawnych - indywidualnie dla każdego obiektu, prawdopodobnie w I kwartale 2011 roku.


Orlen Deutschland od 2003 r. zarządza siecią sprzedaży detalicznej w Niemczech, licząca 518 stacji paliw, głównie pod marką Star, zlokalizowanych w północnej części Niemiec. Spółka, z siedzibą w Elmshorn koło Hamburga, działa od 2003 roku. w 2009 r. osiągnęła przychody w wysokości 2,55 mld euro.

//sk

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane