• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Potrzebujesz urlopu? Branson: Weź tyle, ile chcesz

26.09.2014 | Wakacje bez limitów. Richard Branson rewolucjonizuje rynek pracy Odtwórz: 26.09.2014 | Wakacje bez limitów. Richard Branson rewolucjonizuje rynek pracy
Foto: CC BY SA Wikipedia/ BingNorton | Video: Fakty TVN Foto: Richard Branson daje swoim pracownikom nielimitowane wakacje | Video: 26.09.2014 | Wakacje bez limitów. Richard Branson rewolucjonizuje rynek pracy

Biznesmen i miliarder Richard Branson dał swoim pracownikom duży powód do świętowania. Osoby zatrudnione w grupie Virgin mogą teraz wziąć tyle urlopu, ile chcą. Ale jest jeden haczyk.

Na nieograniczone wakacje mogą na razie jechać pracownicy biur Virgin w Nowym Jorku, Londynie, Genewie i Sydney. Ale - jak zapowiedział Branson - jeśli eksperyment się powiedzie, na długi urlop będą mogli pojechać także pozostali pracownicy. Spółki, w których udziały posiada Virgin, zatrudniają aż 40 tys. osób.

W swojej najnowszej książce "The Virgin Way" Branson napisał, że "to pracownik powinien decydować, czy potrzebuje kilku godzin, dni, tygodni czy miesiąca wolnego". - Weź urlop, kiedy tylko zechcesz, weź tyle urlopu, ile chcesz. Nie będziemy na bieżąco tego kontrolować - zapowiedział miliarder w wywiadzie dla CNN.

Jest warunek

Ale jest jeden haczyk. - Pracownicy będą mogli wziąć wolne tylko w przypadku, gdy są na bieżąco ze swoją pracą i czują, że ich brak nie wpłynie na ich kariery oraz działalność gospodarczą spółki - napisał Branson na swoim blogu.

Branson uważa, że koncepcja pracy od 9 do 17 jest przestarzała. - Elastyczny czas pracy zrewolucjonizował podejście do obowiązków: jak, gdzie i kiedy wykonujemy naszą pracę. Dlaczego mielibyśmy się trzymać zatem polityki urlopowej? - pyta Brytyjczyk na swoim blogu.

Branson dodał, że zainspirowała go polityka urlopowa firmy Netflix, która daje swoim pracownikom nieograniczony czas na urlop. - Traktuj pracowników jak istoty ludzkie, daj im elastyczność. Nie sądzę, że będą jej nadużywać - powiedział CNN miliarder.

Weź urlop, kiedy tylko zechcesz, weź tyle urlopu, ile chcesz. Nie będziemy na bieżąco tego kontrolować.

Richard Branson

Praca trzy dni w tygodniu?

Polityka urlopowa stała się ostatnio przedmiotem debaty na temat równowagi między życiem zawodowym a prywatnym ponieważ coraz więcej pracowników zostaje po godzinach.

Meksykański miliarder Carlos Slim zasugerował, że pracownicy mogliby przejść na trzydniowy tydzień pracy. W zamian Slim wymaga 11-godzinnego dnia pracy i aktywności zawodowej do 70 lub 75 lat.  -Z trzema dniami w tygodniu w pracy będziemy mieć więcej czasu na relaks, na poprawę jakości życia - powiedział Slim.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane