• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Poszukiwanie sztucznej inteligencji? "To jak wywoływanie demona"

Poszukiwanie sztucznej inteligencji? "To jak wywoływanie demona"
Foto: Tesla Motors Foto: Założyciel Tesli i SpaceX odpowiadał na pytania z sali

- Bez odpowiednich regulacji sztuczna inteligencja może być największym zagrożeniem egzystencjalnym dla ludzi - uważa założyciel Tesli i SpaceX Elon Musk.

Jak pisze "Business Insider", Musk - uznawany za jednego z największych innowatorów w amerykańskiej gospodarce - został zapytany o kwestię sztucznej inteligencji podczas dorocznego spotkania AeroAstra Centennail Symposium.

Pytanie, które padło ze strony jednego z uczestników debaty było proste: - Czy masz jakieś plany dotyczące wprowadzania sztucznej inteligencji?

Musk odpowiedział: - Myślę, że powinniśmy być bardzo ostrożni w sprawie sztucznej inteligencji. Gdybym miał zgadywać, co jest naszym największym  zagrożeniem egzystencjalnym, to prawdopodobnie właśnie to. Więc musimy być bardzo ostrożni. Jestem coraz bardziej skłonny sądzić, że powinny istnieć jakieś regulacji i nadzór na krajowym lub być może międzynarodowym poziomie. Abyśmy mogli upewnić się, że nie robimy czegoś bardzo głupiego. Ze sztuczną inteligencją wywołujemy demona.

I dodał: - Znasz historię, w której facet z pentagramem i wodą święconą był pewny, że może kontrolować demona? Nie wyszło.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane