• rozwiń
  • WIG20 2226.15 -0.42%
  • WIG30 2523.50 -0.33%
  • WIG 58588.56 -0.39%
  • sWIG80 11603.05 +0.27%
  • mWIG40 3740.69 -0.48%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:09

Dostosuj

Poseł Palikot bierze Sejm do galopu

Poseł Palikot bierze Sejm do galopu
Foto: TVN24 Foto: Janusz Palikot zmusi kolegów-posłów do intensywnej pracy?

Szef sejmowej Komisji Przyjazne Państwo Janusz Palikot zapowiada, że jeśli do końca października Sejm nie przyjmie 30-50 projektów przygotowanych w jego komisji - to zrezygnuje z jej kierowanictwa. Według niego w październiku potrzebne będą dwa dodatkowe posiedzenia Izby.

- Zakładam, że będą dodatkowe dwa posiedzenia, będą dodatkowe dni pracy sejmowej, będzie pełna mobilizacja wszystkich komisji branżowych - mówi Palikot.

Poseł tłumaczy, że dodatkowe posiedzenia są konieczne, żeby przepisy przygotowane w komisji Przyjazne Państwo mogły wejść w życie z końcem roku.

Zgodnie z procedurą po uchwaleniu ustaw przez posłów kierowane są one do Senatu, później - jeśli ten wnosi poprawki - wracają do Sejmu, który nad nimi głosuje. Dopiero wtedy ustawa trafia do podpisu prezydenta, który ma na jej podpisanie 21 dni.

Uzgodnione z partyjnymi kolegami

Palikot zaznaczył, że na temat przyjmowania ustaw przygotowanych przez jego komisję jest po rozmowie z marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim, premierem Donaldem Tuskiem oraz szefem klubu PO Zbigniewem Chlebowskim.

- Postawiliśmy sobie takie zadanie, takie wrażenie odniosłem z rozmów i z marszałkiem, i z premierem, i z przewodniczącym klubu, że nie ma innej możliwości jak praca w takim tempie w październiku i taką wstępną deklarację mam - podkreślił poseł.

Bo jak nie, to zrezygnuję

Palikot zapowiada, że jeśli nie uda się przyjąć od 30 do 50 ustaw, złoży funkcję szefa komisji Przyjazne Państwo. - Jeśli to nie będzie realnie wykonana praca, to ja nie mam zamiaru takich pozornych działań firmować - powiedział. Dodał jednocześnie, że - jego zdaniem - jest bardzo mało prawdopodobne by się nie udało przyjąć tylu nowych aktów prawnych.

Podobną zapowiedź poseł Janusz Palikot złożył miesiąc temu na antenie TVN24 - PRZECZYTAJ.

Komisja kierowana przez Palikota ma - zgodnie z założeniami - walczyć z absurdami prawnymi i przygotować zmiany prawne mające ułatwiać życie przedsiębiorców.


PRZECZYTAJ TEŻ o ocenie PiS pod adresem pracy Janusza Palikota

//sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane