• rozwiń

Porty Lotnicze po pierwszym etapie restrukturyzacji. Pracę straci blisko 800 osób

Porty Lotnicze po pierwszym etapie restrukturyzacji. Pracę straci blisko 800 osób
Foto: lotnisko-chopina.pl Foto: Porty Lotnicze zarządzają m.in. warszawskim Lotniskiem Chopina

Zakończył się pierwszy etap restrukturyzacji przedsiębiorstwa Porty Lotnicze. Zgodnie z planem z końcem czerwca pracę straci blisko 500 osób, a do końca bieżącego roku z pracy odejdzie kolejnych 300 osób - informuje rzecznik prasowy Lotniska Chopina Przemysław Przybylski.

Jak podkreśla cytowany w komunikacie dyrektor Portów Lotniczych Michał Kaczmarzyk, "koszt restrukturyzacji zatrudnienia wyniesie łącznie ponad 250 mln złotych".

Dzięki zmniejszeniu zatrudnienia zmniejszą się także koszty działalności Portów Lotniczych - czytamy w komunikacie. W sumie o ok. 100 mln zł.

- Traktujemy ten zabieg jako inwestycję. Oceniam, że okres zwrotu tej inwestycji wyniesie od 2,5 do 3 lat. A więc bardzo szybko zmniejszenie zatrudnienia odbije się pozytywnie na wynikach firmy - ocenił Kaczmarzyk.

Inna organizacja

Jak informuje rzecznik Lotniska Chopina, zmieni się też struktura organizacyjna Portów Lotniczych. - Od 1 lipca część dotychczas funkcjonujących komórek zostanie zlikwidowana, część zostanie połączona, w niektórych przypadkach inaczej rozdzielimy zadania i kompetencje.

Zmiany te mają na celu uproszczenie procesu decyzyjnego i poprawę efektywności działania przedsiębiorstwa – informuje dyrektor Kaczmarzyk.

Przedsiębiorstwo "Porty Lotnicze" zajmuje się m.in. budową i eksploatacją lotnisk oraz świadczeniem usług na rzecz pasażerów i linii lotniczych. Zarządza ono dwoma portami lotniczymi: w Warszawie i Zielonej Górze. Ma również udziały w 10 spółkach nadzorujących działanie lotnisk w Krakowie, Szczecinie, Poznaniu, Gdańsku, Modlinie, Wrocławiu, Katowicach, Szczytnie, Bydgoszczy i Rzeszowie.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane