• rozwiń
  • WIG20 2200.95 +0.54%
  • WIG30 2501.93 +0.53%
  • WIG 58144.64 +0.45%
  • sWIG80 11589.85 +0.23%
  • mWIG40 3798.73 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 17:15

Dostosuj

Porównują ją do dzieła Marksa i jest bestsellerem w USA. "Ta książka zmieni sposób myślenia o ekonomii"

Porównują ją do dzieła Marksa i jest bestsellerem w USA. "Ta książka zmieni sposób myślenia o ekonomii"
Foto: hup.harvard.edu Foto: W serwisie Amazon książka, dostępna również na Kindle, kosztuje ok. 24 dolary

700-stronicowa książka autorstwa francuskiego ekonomisty Thomasa Piketty'ego "Kapitał w XXI wieku" jest najlepiej sprzedającą się książką w serwisie Amazon. Recenzenci porównują tę publikację do książek Adama Smitha i Karola Marksa; przewidują, że "zmieni sposób myślenia o ekonomii i społeczeństwie".

Książka "Kapitał w XXI wieku" traktująca o nierówności dochodów została napisana przez 42-letniego francuskiego ekonomistę prof. Thomasa Pikkety'ego po w jego ojczystym języku, a następnie przetłumaczona na angielski. Polskiej wersji na razie nie ma.

Nie nadążają z drukiem

W serwisie Amazon książka kosztuje ok. 24 dolary i  jest tak popularna, że obecnie trwa już jej czwarty dodruk.

Wydawnictwo Harvard University Press poinformowało, że sprzedało już 41 tys. egzemplarzy "Kapitału" i stara się, aby kolejne 25 tys. sztuk jak najszybciej trafiło do księgarń i serwisu Amazon.

W książce Piketty dowodzi, że nierówność dochodów jest coraz bardziej dotkliwa dla globalnej gospodarki, a rządy muszą zrobić więcej, aby rozwiązać problem.

O CZYM DOKŁADNIE PISZE PIKETTY? CZYTAJ NA BLOGACH RAFAŁA HIRSCHA i JANA NIEDZIAŁKA

Promocja w USA

Piketty w zeszłym tygodniu rozpoczął promocyjne tournee po Stanach Zjednoczonych, gdzie został przyjęty z wielką pompą. Spotkał się tam m.in. z sekretarzem skarbu USA Jackiem Lewem i noblistami w dziedzinie ekonomii Josephem Stiglitzem i Paulem Krugmanem.

Francuz prezentował też swoją książkę w Radzie Doradców Ekonomicznych Białego Domu, Międzynarodowym Funduszu Walutowym i ONZ.

Dziennik "The New York Times" porównał książkę Piketty'ego do dwóch słynnych publikacji z zakresu ekonomii - "Badania nad naturą i przyczynami bogactwa narodów" Adama Smitha oraz "Kapitału" Karola Marksa. Według "The New York Review of Books" książka Francuza "zmieni zarówno sposób myślenia o społeczeństwie, jak i o ekonomii".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane