• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Poranek bez autobusów

Dzisiejszego ranka nie wyjechały na ulice Kielc miejskie autobusy. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach przeprowadzili strajk ostrzegawczy.

Organizatorem protestu była zakładowa Solidarność, ale wzięli w nim udział także inni pracownicy. Decyzja o strajku zapadła w zakładowym referendum.

- W trakcie strajku na ulice wyjechało tylko sześć spośród 140 autobusów - twierdzi przewodniczący "Solidarności" w MPK Bogdan Latosiński. Jak dodaje, strajkujący pracownicy zdecydowali, że jeśli w ciągu trzech dni nie zostaną spełnione ich żądania, rozpoczną strajk generalny.

Pracownicy zaprotestowali przeciwko prywatyzacji MPK bez wynegocjowania pakietu socjalnego dla załogi. W czwartek w tej samej sprawie pikietowano kielecki ratusz.

Dzień wcześniej została podpisana umowa przedwstępna o sprzedaży 85 proc. udziałów w MPK firmie Veolii Transport Polska.

Według Latosińskiego żadnych negocjacji na temat pakietu socjalnego nie było, rozmowy były "pozorowane", a pozostałe dwa związki zawodowe w MPK "zgadzają się na wszystko, broniąc swoich ciepłych posadek".

Z kolei prezes Veolii Transport Polska Tomasz Rochowicz twierdzi, że pakiet socjalny jest negocjowany od roku. - Pomimo najszczerszych chęci nie udało się dotąd negocjacji zakończyć, a związki zawodowe mają bardzo roszczeniowe podejście - uważa prezes.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane