• rozwiń
  • WIG20 2321.52 -0.12%
  • WIG30 2665.88 -0.35%
  • WIG 60372.23 -0.26%
  • sWIG80 11904.75 +0.10%
  • mWIG40 4071.71 -0.90%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Popularna wyszukiwarka kupiła sztuczną inteligencję

"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" Odtwórz: "Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać"
"Rosjanie nie wyjdą na ulice. Putin nie ma się czego obawiać" "Źródło: TVN24 BiS"

Za 400 mln dolarów Google kupiła firmę DeepMind, która zajmuje się tworzeniem technologii związanych ze sztuczną inteligencją. Jej rozwiązania będą zastosowane m.in. w automatycznych samochodach.

DeepMind, w 2012 roku, założyły trzy osoby: Demis Hassabis, Shane Legg i Mustafa Sulejmana. Londyńska firma specjalizuje się w tworzeniu algorytmów wykorzystywanych w technologiach związanych ze sztuczną inteligencją, rynkiem e-commerce i grach komputerowych. Jej technologię Google chce zastosować m.in. w projektach dotyczących inteligentnych robotów, czy automatycznych samochodów, które nie potrzebują kierowcy. Ma to być nowe źródło biznesu.

Współpraca z NASA

W rozwoju tych ostatnich ma pomóc współpraca Google z NASA. Obie instytucje będą współpracować przy uruchomieniu Laboratorium Sztucznej Inteligencji. Będą tam prowadzić badania, które mają na celu większą eksplorację kosmosu i zwiększenie możliwości w lotnictwie.

Internetowemu gigantowi w realizacji tego projektu ma pomóc Ray Kurzweil, wynalazca i przedsiębiorca. Jego zespół koncentruje się na m.in. programowaniu zachowań robotów i przetwarzaniu procesów językowych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane