• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Poproszę chleb, bułeczki i dwie sztaby złota

Poproszę chleb, bułeczki i dwie sztaby złota
Foto: TVN24 Foto: Złoto prosto ze sklepowej półki

Ekskluzywny londyński dom towarowy Harrods, nastawiony na wybredną i zamożną klientelę, uruchomił sprzedaż sztab złota. Nowa oferta wychodzi naprzeciw inwestorom, szukającym bezpiecznej przystani dla swoich gotówkowych rezerw.

W czwartek uncja złota sięgnęła kolejnego rekordu 1063,60 dol. Cena złota umacnia się w reakcji na słabnący kurs dolara i obawy przed inflacją, która przyjdzie wraz z ożywieniem gospodarki.

Złoto zyskuje na popularności zwłaszcza wśród prywatnych inwestorów, którzy sparzyli się na inwestycjach w akcje, a z uwagi na rekordowo niską stopę zwrotu depozytów bankowych szukają nowych form inwestowania, bądź chcą zróżnicować portfel inwestycji.

Sezamie otwórz się

Harrods porozumiał się ze szwajcarską firmą złotniczą Produits Artistiques Metaux Precieux (PAMP) w sprawie wprowadzenia na rynek brytyjski nowej marki towarowej obsługującej inwestorów prywatnych i otworzył na parterze pomieszczenie nazywane sezamem.

Harrods będzie jedynym miejscem w Londynie, gdzie wprost ze sklepowej półki będzie można kupić sztabę złota o wadze 12,5 kg. Dom towarowy nie ujawnia ceny, ale sztaba o takiej wadze po obecnej cenie rynkowej kosztowałaby ok. 285 tys. funtów szterlingów.

Full-serwis

Klienci będą mogli skorzystać również z tańszych opcji, jak np. zainwestowanie w złote monety o różnej wadze, od 1 grama wzwyż. Mają też opcję wynajęcia schowka, jeśli nie chcą zabierać inwestycyjnego nabytku do domu.

Jeśli towar nie spełnia oczekiwań nabywcy, sprzedawca w każdej chwili może go odkupić po aktualnej cenie rynkowej, pomniejszonej o koszty własne.

Ci zaś, których nie stać na prawdziwe złoto, mogą sobie kupić jego namiastkę, dosłownie rozpływającą się w ustach. W swojej słynnej hali spożywczej Harrods sprzedaje ciastko o nazwie "sztaba złota" za jedyne 9,95 funta, przeznaczone dla tańszego segmentu rynku.

Właścicielem Harrodsa jest Mohammed Al-Fayed, multimilioner pochodzenia egipskiego, którego syn Dodi zginął tragicznie wraz z księżną Walii Dianą w Paryżu 31 sierpnia 1997 roku.

bgr//kwj/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane