• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Ponad 300 pracowników TVP do zwolnienia

Ponad 300 pracowników TVP do zwolnienia
Foto: TVN24 Foto: Zwolnienia w TVP

Do 25 listopada 331 osób ma odejść z TVP w ramach zwolnień grupowych. Obejmą one pracowników administracyjnych, ale zarząd nie rezygnuje z planów zwolnień także wśród pracowników twórczych - podkreśla dyrektor biura zarządu TVP Marian Kubalica.

Przyjęty przez zarząd regulamin zwolnień zakłada, że pracę w TVP straci 331 osób. Mają być to m.in. dyrektorzy, zastępcy dyrektorów, kierownicy, główni specjaliści i specjaliści.

Wręczanie wypowiedzeń, które ma się rozpocząć pod koniec października, poprzedzi "przegląd kadrowy". Pracownicy będą typowani do zwolnień w ramach poszczególnych jednostek organizacyjnych TVP, a podstawą będą m.in. arkusze ocen pracowniczych - zapowiada Kubalica.

Na dziennikarzy też przyjdzie czas

Zwolnienia w obrębie administracji nie oznaczają jednak, że nie czekają one także dziennikarzy. - Zarząd nie rezygnuje ze zwolnień w obszarze pracowników twórczych, ale chce je dobrze, systemowo przygotować - zapowiada Kubalica.

Dodaje, że plan zwolnień wśród pracowników twórczych ma być gotowy na przełomie grudnia i stycznia, tak by mógł być wdrożony przez nowy, wybrany w najbliższym konkursie zarząd TVP.

- Plan zwolnień wśród pracowników twórczych przygotujemy m.in. w oparciu o przegląd kadrowy, przegląd stanowisk pracy, opracowanie nowego modelu zarządzania programem i nowego systemu producenckiego. Dopiero wtedy można będzie podsumować niezbędną liczbę osób do zwolnienia w obszarze pracowników twórczych - podkreśla Kubalica.

W czerwcu tego roku zarząd TVP planował zwolnienia grupowe obejmujące ponad 800 osób. Negocjacje ze związkami zawodowymi w tej sprawie zakończyły się jednak brakiem porozumienia. W połowie września zarząd poinformował związkowców, że dokonano "weryfikacji pierwotnych założeń co do rozmiaru oraz struktury zwolnień".

bgr//kdj

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane