• rozwiń

Pomysły na amerykański kryzys hipoteczny

Amerykanie spłacą swoje długi hipoteczne - ale z opóźnieniem. W czwartek prezydent George W.Bush ma przedstawić plan wyjścia z kryzysu spowodowanego zapaścią na rynku kredytów hipotecznych.

Według agencji Reutera, powołującej się na "źródło zaznajomione ze szczegółami planu", prezydent Bush ma zaproponować zamrożenie wysokości rat od kredytów zaciągniętych między 1 stycznia 2005 roku, a 31 lipca 2007 roku.

Z pomocy skorzystać będą mogli tylko ci kredytobiorcy, którzy dotychczas nie zalegają z płatnościami rat, ale mogliby utracić płynność finansową w razie wzrostu wysokości raty.

Natomiast kredytobiorcy, których zdolność kredytowa od chwili zaciągnięcia kredytu poprawiła się - dostaną prawo zamrożenia rat w ramach tzw. szybkiej ścieżki.

Pozostali będą musieli przejść szczegółowe prześwietlenie, zanim otrzymają zgodę na zmianę warunków umowy kredytowej.

Kryzys na amerykańskim rynku kredytów hipotecznym - i zagrożenie spłaty wielu zaciągniętych długów - były przyczyną zapaści na międzynarodowych rynkach finansowych i spadku wartości amerykańskiego dolara.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane