• rozwiń

Pomoc powodzianom jednak z VAT

Pomoc powodzianom jednak z VAT
Foto: TVN24 Foto: Fiskus i tak zgarnie VAT od darowanych materiałów budowlanych

Zwolnienie z podatku VAT materiałów budowlanych darowanych powodzianom to tylko pozór - demaskuje TVN CNBC Biznes. Jak ustaliła telewizja, przedsiębiorca, który ofiaruje produkty do budowy lub remontu domu, wprawdzie nie zapłaci podatku, ale będzie musiał oddać fiskusowi VAT, który wcześniej odliczył sobie przy zakupie materiałów.

W ten sposób pieniądze tak czy inaczej trafią do budżetu państwa.

Jeśli przedsiębiorca będzie chciał np. podarować powodzianom pustaki z magazynu swojego sklepu, które kilka miesięcy temu odliczył od podatku, nie zapłaci 22-procentowego VAT-u od darowizny, ale będzie zmuszony skorygować swoją miesięczną lub kwartalną deklarację VAT i zwrócić fiskusowi poprzednio odliczoną kwotę podatku. Będąc przedsiębiorcą lepiej w tej sytuacji kupić materiały budowlane i przekazać je powodzianom nie wprowadzając ich do ewidencji firmy. Ograniczy to biurokrację, bo uwolni od konieczności korekty rozliczenia z fiskusem i uzyskania zaświadczenia od powodzian.

ram/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane