• rozwiń
  • WIG20 2205.02 +0.56%
  • WIG30 2505.93 +0.53%
  • WIG 58297.28 +0.55%
  • sWIG80 11628.87 +0.43%
  • mWIG40 3820.31 +0.62%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Polskie Stocznie warte 100 tysięcy

Polskie Stocznie warte 100 tysięcy
Foto: sxc.hu Foto: Sąd zarejestrował Polskie Stocznie

Sto tysięcy złotych wynosi kapitał zakładowy spółki Polskie Stocznie, która ma zarządzać majątkiem upadłych zakładów w Gdyni i Szczecinie - wynika z wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, do którego dotarło Polskie Radio Szczecin. To minimalny wkład właściciela do założenia spółki akcyjnej.

Polskie Stocznie to firma, która ma przejąć zarządzanie stoczniami w Gdyni i Szczecinie. Została ona powołana przez inwestora - katarski fundusz Qinvest, który za pośrednictwem Stichting Particulier Fonds Greenrights (podmiotu powołanego tylko do przeprowadzenia transakcji - red.) zakupił aktywa oby zbankrutowanych zakładów wystawionych na sprzedaż przez polski rząd.

Spółka do 17 sierpnia ma zapłacić za nie 380 mln zł. To już drugi termin, pierwotnie miało stać się to 21 lipca, ale inwestor poprosił polski rząd o odroczenia płatności, ponieważ chciał przeprowadzić ponowny audyt.

Spółka złożyła wniosek o zarejestrowanie w połowie lipca. Sąd go odrzucił ze względu na błędy formalne (zamiast podać nominalną wartość majątku, Polskie Stocznie podały wartość rzeczową - red.)

Zakleplane

We wpisie do Krajowego Rejestru Sądowego podano, iż wszystkie akcje Polskich Stoczni należą do firmy Stichting Particulier Fonds Greenrights. W radzie nadzorczej spółki zasiada dwóch obcokrajowców - Georg Elias i Jaap Veerman, oraz Polka - mecenas Małgorzata Wypychowska.

Jan De Jonge, którego na konferencjach prasowych przedstawiano jako prezesa Polskich Stoczni, we wpisie do KRS-u figuruje jako członek zarządu tej firmy.

Firma Polskie Stocznie mieści się w Warszawie przy ulicy Sieleckiej 22. Przedmiot działalności tego podmiotu gospodarczego to oprócz budowy statków także roboty związane z budową dróg szynowych i kolei podziemnej, roboty związane z budową rurociągów przesyłowych i sieci rozdzielczych , a także transport morski i przybrzeżny pasażerski.

ZOBACZ siedzibę Polskich Stoczni na mapie zumi.pl

mkg/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane