• rozwiń
  • WIG20 2248.81 -0.29%
  • WIG30 2549.06 -0.10%
  • WIG 59141.35 -0.09%
  • sWIG80 11590.53 +0.39%
  • mWIG40 3780.28 +0.56%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Polskie stocznie do wzięcia za "złotówkę"?

Polskie stocznie do wzięcia za "złotówkę"?
Foto: TVN CNBC BIZNES Foto: "Stocznie mogą zostać sprzedane za przysłowiową złotówkę"

Kto kupi polskie stocznie? - Jedna z dwóch spółek, które mają wyłączność na negocjacje w sprawie prywatyzacji Stoczni Nowej w Szczecinie i Stoczni Gdyńskiej - mówił w TVN CNBC Biznes wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik. Zdradził, że możliwe jest sprzedanie stoczni za symboliczną złotówkę.

Wiceminister podkreślił, że intencją ministra skarbu, który podjął się i realizuje proces prywatyzacji tych stoczni, jest znalezienie takiego inwestora, który zapewni dobre rokowania dla oby zakładów.

- Chodzi o to, by nie trzeba było już w przyszłości tego procesu prywatyzacji powtarzać. To nie jest tak, że nikt nie chce kupić tych stoczni. Według naszej oceny są inwestorzy zainteresowani udziałem w prywatyzacji nie tylko przez upadłość - mówił Gawlik. Stąd pomysł sprzedania stoczni za symboliczną złotówkę.

W poniedziałek przed Kancelarią Premiera w Warszawie protestowali przedstawiciele sekcji krajowej przemysłu okrętowego NSZZ "Solidarność", domagając się przyspieszenia prywatyzacji stoczni. Ich zdaniem brak decyzji rządu doprowadzi wkrótce polskie stocznie do upadłości.

Stoczniowcy zaapelowali w liście otwartym do szefa rządu o osobiste zaangażowanie w proces prywatyzacji stoczni. Przekazali list sekretarzowi stanu w Kancelarii Premiera Rafałowi Grupińskiemu. Według relacji związkowców, Grupiński zapowiedział, że premier Donald Tusk spotka się w tej sprawie z ministrem skarbu Aleksandrem Gradem.

mpj/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane