• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Polskie restauracje ruszają na podbój świata

Polskie restauracje ruszają na podbój świata
Foto: sxc.hu Foto: Polskie sieci gastronomiczne otwierają się na świat

Polskie sieci gastronomiczne coraz śmielej rozpoczynają ekspansję poza granice naszego kraju. Tylko w tym roku w innych państwach - głównie na Wyspach Brytyjskich - powstanie kilkadziesiąt restauracji według polskiego konceptu - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak podkreśla "DGP", nowe placówki chce otworzyć sieć Nasz Naleśnik, która rozwija się już w Anglii. – Mamy zapytania w sprawie uruchomienia kolejnych restauracji. Otrzymaliśmy też propozycję otwarcia kilku lokali w USA, gdzie widzimy ogromny potencjał – mówi Barbara Knap z sieci Nasz Naleśnik.

Pizza Dominium, która ma za granicą cztery restauracje – dwie w Rumunii, jedną w Irlandii i jedną na Litwie – też chce otwierać kolejne. Natomiast sieć Da Grasso chce otwierać swoje restauracje w ramach franczyzy. – Otrzymujemy mnóstwo pytań od inwestorów z Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Z kilkoma prowadzimy negocjacje – mówi w rozmowie z "DGP" Magdalena Piróg z Da Grasso.

Poza Polskę wychodzi również Grupa Kościuszko, właściciel marek Polskie Jadło, Gościniec, Lanczowisko i Sztuka Pieroga. – Jesteśmy zainteresowani obecnością w Brukseli, Niemczech, Austrii, a także Czechach – mówi gazecie Marek Zuber z Grupy Kościuszko. Dodaje, że najpierw firma chce wejść na zagraniczne rynki z produktami gotowymi. Potem ma otwierać restauracje - pisze "DGP".

bgr/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane