• rozwiń
  • WIG20 2241.87 +0.36%
  • WIG30 2539.72 +0.33%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:07

Dostosuj

Polskie Radio: Nie spieszymy sie z wyborem szefa Trójki

Polskie Radio: Nie spieszymy sie z wyborem szefa Trójki
Foto: Wikipedia Foto: Polskie Radio nie szykuje konkursu na prezesa

Konkurs na stanowisko dyrektora Programu III nie został rozpisany, a jeśli to nastąpi, będzie to "przejrzysta i długotrwała" procedura - tak rzecznik Polskiego Radia odpowiada na zarzut pracowników Trójki, że konkurs jest planowany z "zastanawiającym pośpiechem" i tuz przed rozwiązaniem Rady Nadzorczej spółki.

"Z niedowierzaniem przyjęliśmy doniesienia prasowe, jakoby zarząd Polskiego Radia planował w najbliższym czasie rozpisanie konkursu na stanowisko dyrektora Programu III Polskiego Radia" - napisał Związek Zawodowy Pracowników i Współpracowników Programów II i III Polskiego Radia we wtorkowym oświadczeniu.

Związkowcy piszą, że trudno im zrozumieć, dlaczego zarząd chce rozpisać konkurs "dopiero teraz - w sytuacji, gdy prezydent Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy medialnej i za kilkanaście dni kadencja obecnego zarządu i rady nadzorczej wygaśnie.

"Reakcja związkowców jest nieuzasadniona"

Polskie Radio zaprzecza. Według rzecznika spółki Radosława Kazimierskiego, reakcja związkowców na doniesienia prasowe "jest nieuzasadniona przede wszystkim dlatego, że opiera się na niesprawdzonych informacjach". - Zarząd Polskiego Radia od dłuższego czasu rozważał możliwość przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Programu III. Tego rodzaju procedura nie była uwzględniona w wewnętrznych przepisach spółki. Wymagało to przygotowania zgodnie z obowiązującymi regulacjami w PR projektu, który został wysłany do konsultacji do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - podkreślił Kazimierski.

Według niego, "bezpodstawne jest mówienie o przyspieszeniu jakichkolwiek działań w tym zakresie.˙Konkurs na stanowisko dyrektora Programu III nie został póki co rozpisany, a w razie podjęcia takiej decyzji jego jawny i transparentny charakter spowoduje, że przeprowadzenie całej procedury wymagać będzie dłuższego czasu - napisał rzecznik w odpowiedzi na oświadczenie związkowców.

Prezesa nie ma od końca maja

Związkowcy przypominają, że stanowisko szefa Trójki jest nieobsadzone od 26 maja 2010, kiedy to odwołany został Jacek Sobala.

Pracownicy Trójki piszą również, że już w marcu postulowali, aby stanowisko szefa tego programu objęła osoba wybrana w konkursie. - Zarówno prezes PR, Jarosław Hasiński, jak i odpowiedzialny bezpośrednio za Program III, Wojciech Jerzy Poczachowski, podczas spotkań z zespołem Programu III odrzucali ideę konkursu, przekonując, że "regulamin spółki nie przewiduje takich procedur". Tymczasem, jak donoszą media, w ostatnich dniach zarząd rozpoczął prace nad stworzeniem takiego regulaminu. Zastanawiający jest pośpiech, z jakim władze Polskiego Radia przystąpiły do przeprowadzenia tej, do niedawna nie uznawanej przez nie, procedury" - czytamy w oświadczeniu.

kaw/sk/k

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane