• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Polskie mięso w Rosji bez ograniczeń

Polskie mięso w Rosji bez ograniczeń
Foto: TVN24.pl Foto: Już niedługo ograniczenia w eksporcie mięsa do Rosji mogą zostać zniesione

Przedstawiciel Kremla Siergiej Prichodźko powiedział, że ograniczenia w dostawach mięsa z Polski do Rosji mogą zostać zniesione przed kolejnym szczytem Rosja - Unia Europejska. Szczyt zaplanowano na początek czerwca.

- Perspektywa zniesienia ograniczeń przed przyszłym szczytem Rosja-UE wygląda obecnie bardziej realnie, w związku z tym realniej wygląda też możliwość zainaugurowania rozmów na temat nowego porozumienia o współpracy Rosji i Unii - powiedział doradca Putina ds. polityki zagranicznej Siergiej Prichodźko.

Zapowiedź zniesienia ograniczeń w eksporcie polskiego mięsa do Rosji pojawiła się przed piątkowym spotkaniem prezydenta Rosji Władimira Putina z premierem Polski Donaldem Tuskiem.

Pod koniec grudnia Rosja zezwoliła na eksport mięsa i jego przetworów 69 polskim firmom, w tym sześciu firmom zajmującym się wysyłką mięsa czerwonego.

Rosja wprowadziła embargo na polskie mięso i produkty pochodzenia roślinnego w listopadzie 2005 r., zarzucając stronie polskiej fałszowanie certyfikatów weterynaryjnych i fitosanitarnych. Prowadzone rozmowy nie przynosiły rezultatu.

mwr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane