• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Polskie mięso na Ukrainę bez cła

Polskie mięso na Ukrainę bez cła
Foto: TVN24 Foto: Polskie mięso pojedzie na Ukrainę bez cła

Polska i Ukraina porozumiały się w sprawie eksportu mięsa na Ukrainę. W ramach bezcłowego kontyngentu polskie firmy będą mogły wyeksportować na tamten rynek do 25 tys. ton mięsa.

Jak poinformowało we wtorek biuro prasowe resortu rolnictwa, takie ustalenia przyjęto podczas rozmów w Kijowie 7-8 kwietnia. Polskiej delegacji przewodniczył wiceminister rolnictwa Andrzej Dycha, ukraińskiej premier Julia Tymoszenko.

Podczas wizyty ustalono, że służby weterynaryjne obu krajów podejmą w najbliższym możliwym terminie w Warszawie rozmowy w sprawie dopuszczenia do eksportu mięsa wszystkich polskich ubojni oraz zakładów mięsnych.

Polskie mięso obniży ceny w Ukrainie

Wcześniej wiceminister Dycha nie ukrywał, że Polska chciałaby znacząco wzmocnić swą pozycję na ukraińskim rynku spożywczym. - Chodzi przede wszystkim o sprzedaż wyrobów mięsnych, uznawanych "za polski hit eksportowy" w Unii Europejskiej - mówił.

Jego zdaniem import polskich wyrobów z mięsa doprowadziłby do obniżenia wysokich cen na rynku ukraińskim. - Niższe ceny wpłynęłyby z kolei na wzrost poziomu życia obywateli Ukrainy - argumentował Dycha.

mwr/iga

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane