• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Polskie metropolie brylują w Europie. Na czele Wrocław i Katowice

Polskie metropolie brylują w Europie. Na czele Wrocław i Katowice
Foto: sxc.hu/ eschu1952 Foto: Wrocław i Katowice są w czołówce dużych miast europejskich, do których trafiło najwięcej projektów

Wrocław, Poznań, Katowice, Łódź i Kraków są w pierwszej dziesiątce miast Europy pod względem przyciągania inwestycji - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".

Gazeta przytacza wyniki rankingu europejskich miast i regionów przyszłości zespołu analitycznego fDi Intelligence z grupy "Financial Times". "Puls Biznesu" dotarł do tych kategorii, w których w pierwszej

dziesiątce znalazły się polskie miasta.

Czołówka

I tak Wrocław i Katowice są w czołówce dużych miast europejskich, do których trafiło najwięcej projektów. Z kolei w kategorii strategii przyciągania inwestycji wśród krajów Europy Wschodniej na czele są Katowice, Wrocław i Poznań, a w pierwszej dziesiątce znalazło się aż sześć polskich metropolii.

Te trzy pierwsze miasta są także w rankingu strategii dużych miast europejskich. Pod względem efektywności kosztowej najlepiej wypadają miasta ukraińskie, ale dziesiątkę zamykają Łódź, Kraków, Poznań i Wrocław.

Wrocław znalazł się również w doborowym towarzystwie dużych miast europejskich w kategorii "przyjazności dla biznesu".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane